Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Steam konečně umožní výběr instalační složky. Valve vyslyšelo fanoušky

Dominik Butschek

Dominik Butschek

17. 9. 2012

Sice to zní jako trivialita, ale tato funkce na Steamu citelně chyběla a mnoho zákazníků si na to stěžovalo. Volba je zatím přístupná pouze přes Beta Update, který přináší i nový Big Picture mód.

Batman: Arkham City si na disku ukousne pořádný kus místa Zdroj: Oficiální stránky hry

Tato nová feature sice neohromí miliony uživatelů, ale ti, kdo používají jako systémový disk například SSD, určitě budou mít důvod k oslavě. Na těchto discích je každý volný kousek místa vzácností, nemluvě o opotřebovávání disku.

Čtěte také: Duke Nukem možná dostane další díl. Forever legendě příliš neprospěl

Problém byl i u klasických harddisků, protože pokud je vaše sbírka rozsáhlejší, může snad zabírat například 600 GB dat, což už by někteří uživatelé potřebovali rozdělit mezi více oddílů. Zapnout novou funkci je možné přes menu Steam > Settings. V položce Beta participation stačí vybrat Steam beta update a restartovat Steam.

Tato možnost zatím není u všech her, takže například BIT.TRIP RUNNER, který má 56 MB, stále bude muset být na disku s aplikací. Nicméně 20 GB velký Batman: Arkham City si hráč může v klidu nainstalovat na druhý disk. Pozornější uživatelé možná právě slyšeli, jak si jejich disk oddychnul.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steam konečně umožní výběr instalační složky. Valve vyslyšelo fanoušky

Hide picture