×
FANZINE.cz

Stephen King se chystá zabránit vraždě prezidenta Kennedyho

Král moderního hororu připravuje novou knihu. Na špalek v ní půjde samotný prezident Spojených států amerických.

Takhle King vypadá, když zrovna nepíše, zdroj: archiv autora

Stephen King, mnohými čtenáři i kolegy považován za jednoho z největších amerických spisovatelů současnosti, dokončil svůj nejnovější román. Podobně jako u předchozí knihy Pod kupolí nešetřil spisovatel papírem a příběh rozvrhl na úctyhodných tisíc stran. V chystaném románu 11/22/63 přitom nebude řešit nic menšího než vraždu prezidenta Kennedyho.

Zachraňte Johnnyho!

Hlavním hrdinou Kingova chystaného románu je mladý angličtinář Jake Eppig ze státu Maine. Ten se s pomocí portálu ve skladišti svého kamaráda přenese do roku 1958, aby zabránil pozdější vraždě amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Jakeovi se tak otevírá svět Elvise Presleyho, ale také svět, po němž kráčí Kennedyho vrah Lee Harvey Oswald.

Kingův nejnovější román má zaděláno na jeden z největších knižních trháků letošního roku. Už jen fakt, že jeden z nejprodávanějších amerických autorů se bude v knize věnovat jedné z nejvýraznějších událostí novodobých amerických dějin, z románu dělá – ano – jedinečnou knihu. Pokud ze sebe navíc autor vyškrábne i něco ze svého vypravěčského talentu, je jasné, o co bude v listopadu u amerických knihkupců největší zájem.

 Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..