Menu
FANZINE.cz
Technologie

Steve Jobs bude mít film. Měl by mapovat část jeho pracovní kariéry

Jan Perlík

Jan Perlík

6. 1. 2013

Steve Jobs zemřel v říjnu roku 2011 a na jeho počest se připravuje biografický snímek Jobsovy pracovní kariéry.

Smrt Steva Jobse se dotkla fanoušků moderní techniky na celém světě. V dějinách zanechal nesmazatelnou stopu. Zdroj: Apple.com

Steve Jobs zanechal v technologických dějinách nesmazatelnou stopu. Zdroj: Apple.com

V hlavní roli vystoupí Ashton Kutcher, známý třeba ze seriálů Dva a půl chlapa (Two and a Half Men), Zlatá sedmdesátá (That ’70s Show) nebo z filmu Osudový dotek. Film o slavném návrháři, díky kterému se zrodila jedna z největších společností vůbec, Apple, se má na plátnech objevit již v dubnu.

Čtěte také: Steve Jobs změnil svět. Vybrali jsme jeho nejlepší nápady a vychytávky

Snímek režírují tvůrci komediálního dramatu Open Road a poměrně kritizovaného dramatického snímku Five Star Day. Obsahem je období Jobsova života v letech 1971-1990. V této době založil společně s Wozniakem společnost Apple, později z ní byl vyhozen a založil firmu NeXT Computer. Během řízení NeXTu také zakoupil filmové studio Pixar.

Film si odbude premiéru na filmovém festivalu v Park City. V dalších rolích se objeví Matthew Modine (Olověná vesta, Temný rytíř povstal), který bude hrát Johna Sculleye. Josh Gad (Láska a jiné drogy, 21) si zahraje spoluzakladatele Steva Wozniaka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve Jobs bude mít film. Měl by mapovat část jeho pracovní kariéry

Hide picture