Menu
FANZINE.cz
Technologie

Steve Jobs předvídá budoucnost Applu. Jedenáct tipů, které mu vyšly

Monika Šulcová

Monika Šulcová

8. 9. 2011

Steve Jobs

Za těch několik let, kdy byl Steve Jobs v křesle generální ředitele společnosti Apple, padlo několik tipů týkajících se budoucnosti technologického giganta. Přečtěte si, jaké tipy Jobsovi vyšly.

Steve Jobs

Steve Jobs a jeho proroctví, s čím přijde do budoucna? Zdroj: estevejobs.com

Steve Jobs, který právě opustil křeslo generálního ředitele, vytvořil firmu, jež pohltila celý svět. Jobs, jako dobrý řečník a moudrý člověk s geniálním podnikatelským uvažováním, přinesl novou éru technologií, komunikace a zábavy. Přinášíme jedenáct proroctví, co padla za těch několik let jeho práce.

Láska k Apple je stejná, jako láska k Bohu!

internetu: „Důvod proč si koupit domů počítač je, že se mohu připojit na komunikační síť. Je to začátek etapy, bude to opravdu průlom pro spoustu lidí. Stejně pozoruhodný, jako telefon,“ Playboy, 1. 2. 1985.

O tom, co lidé chtějí: „Je opravdu těžké přijít s výrobkem pro většinu cílových skupin. Někdy lidé nevědí, co chtějí, dokud jim to někdo neukáže,“ Business Week, 12. 5. 1998.

iTunes Music Store: „Vejde do historie jako bod obratu pro hudební průmysl, je to mezník, ale nepřeceňovat,“ Fortune, 12. 5. 2003.

iPhone: „Jednou za čas přijde revoluční produkt, který všechno změní. Ten, kdo se dostane na světlo má štěstí. Apple má velké štěstí, že má tu možnost představovat výrobky světu.“ WWDC keynote představování iPhone, 9. 1. 2007.

Kdo chce pod hladinu ponorkou? Podívejte se na recenzi hry Steel Diver!

Konec éry PC: „Počítačový průmysl je mrtvý. Inovace přestala. Microsoft dominuje, i když s malou inovací. Vstoupili do temného středověku a ten bude trvat určitě příštích deset let a jistě i po zbytek tohoto desetiletí.“ Wired, únor 1996.

Apple a podnikání: „Lék pro Apple není snižování nákladů. Lék pro Apple je inovace cesty ven z prekérní doby,“ Apple Confidential: The Real Story of Apple Computer Inc., květen, 1999.

iPad2 - Intuitivní uživatelské rozhraní

iPad 2 je jedním z posledních úspěchů Steva Jobse Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

O Pixaru: „Pixar má příležitost stát se příštím Disney, nemůže ho nahradit, ale může být ten příští.“ Business Week, 12. 5. 1998

Toy Story: „Věříme, že je to nejnovější pokrok v animaci od Walta Disneye, všechno začala Sněhurka před padesáti lety.“ Fortune, 18. 9. 1995.

Cloud Computing: „Metafora pracovní plochy byla vynalezena jako jedno úložiště. Takže si každý sám ukládá. Ukládání samo netrvá dlouho. To všechno je velká věc, která může zmizet.“ Wired, únor, 1996.

Podívejte se na TOP 8 nejdrsnějších zbraní z videoher!

Inovace: „Inovace nemá nic společného s výzkumem a vývojem dolaru. Když Apple přišel s Mac, IBM trávila minimálně stokrát více času na výzkumu a vývoji. Není to o penězích, je to o lidech, jak si vedete a jak vám to jde.“ Fortune, 9. 11. 1998.

Život a smrt: „Vždycky zůstanu s Apple v kontaktu. Doufáme, že během života se naše nitě budou splétat. Může to být pár let, co tam nebudu, ale budu se vracet.“ Playboy, 1. 2. 1985.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve Jobs předvídá budoucnost Applu. Jedenáct tipů, které mu vyšly

Hide picture