Menu
FANZINE.cz
Technologie

Studenti vytvořili joystick velký 3,5 metru. Zapíší se do Guinnessovy knihy

Jan Holan

Jan Holan

31. 1. 2012

Guinnessova kniha obsahuje již slušnou řádku bizarních rekordů, a tak není divu, že si své místo v ní vybojovaly i videohry. Kromě rekordů, jako je nejdelší nepřerušená doba hraní či nejrychleji zajetý okruh v Mario Karts, se do tohoto bizarního seznamu zapsal i největší herní ovladač světa.

Uvnitř je ocelová konstrukce, takže ovladač unese bez problémů člověka Zdroj: youtube.com

Při příležitosti vydání knihy Guinness World Records 2012 Gamer’s Edition byla k vidění v London’s Liverpool St. Station funkční zvětšení klasického ovladače z Nintendo Entertainment System, který je nejúspěšnější 8bitovou konzolí.

K dispozici byla i hra Super Mario Bros, kterou si mohli návštěvníci pomocí zmíněného obřího ovladače zahrát.

Čtěte si také GameFFest 2012 představí novinku Playstation Vita před datem vydání

Zatímco je dneska trendem všechno zmenšovat, rozhodl se britský student techniky Ben Allen spolu se svými spolužáky jít proti proudu a na počest stopátého výročí své univerzity vyrobili tuto třicetinásobnou zvětšeninu.

Celá práce jim zabrala asi šest měsíců, přičemž celých pět měsíců zabralo plánování.

Díky velikosti se totiž nedá ovladač ovládat jako klasický NES ovladač, rozhodli se založit ovládání na světlech a senzorech. Díky tomu, že někdo zmáčkne tlačítko, se tak přeruší paprsek a do konzole se vyšle příslušná reakce. Nepočítejte ale s tím, že si sami pohodlně zahrajete, ke hře jsou totiž potřeba minimálně dva hráči.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studenti vytvořili joystick velký 3,5 metru. Zapíší se do Guinnessovy knihy

Hide picture