Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Sui Generis: open world RPG, kde se GTA kombinuje s Morrowindem

Jan Hnilica

Jan Hnilica

15. 11. 2012

Alespoň tak to avizují na svých stránkách Bare Mettle Entertainmnet. S myšlenkou stvořit RPG se soubojovým systémem takřka revolučním se rozhodli požádat o podporu komunity na Kickstarteru.

Soubojový systém vypadá úžasně. Bude to však stačit? Zdroj: reprofoto youtube.com

Tam se jim zatím moc nedaří. Vytyčený cíl činí 150 000£ a zatím je splněn sotva ze třetiny. Těžko říct, proč projekt neoslovil zatím větší počet zájemců. Z obrázků a videí se dá vyčíst pouze zlomek, jedná se totiž o pre-alpha verzi. Ačkoliv na první pohled hra skrývá určitý potenciál, jenom soubojový systém a propracovaná fyzika není rozhodně vším.

Animace postav není vyloženě špatná, ale občas to vypadá jako by postavičky na obrazovce měly v krvi o pár promile víc, než je zdrávo. Možná měli autoři počkat a vytasit se s materiálem, který by naznačil více možností než v současnosti. Co třeba taková magie?

Čtěte také: Vybrali jsme 10 nejlepších RPG her posledních let. Prožijte pořádné dobrodružství

Izometrické (top-down) pojetí odkazuje na dobu minulou, pro někoho zaslíbenou těm pravým RPG. Autoři lákají na dobře známé RPG prvky. Propracované charaktery, zbraně pro boj na blízko i na dálku s propracovanou fyzikou, spousta zbrojí, prstenů, svitků a všech těch dobře známých věciček, bez nichž by RPG nebylo myslitelné.

Skilly si bude možno zlepšovat od úplné nemotornosti až k mistrovství. Budete mít absolutní volnost v tom, kým se chcete stát. S funkcí quick save/load  nepočítejte. Hra by se měla ukládat průběžně. Pocit strachu a smrti bude všudypřítomný.

Kombinace GTA, Morrowind a izometrické Dark Souls. Pěkná představa. Kdyby hra vyšla, tak to nebude dříve než v květnu 2014. Vše je zatím naznačeno v nejasných konturách, ale hra je na úplném začátku. Budoucnost snad ukáže víc. Pokud se tedy projekt podaří zafinancovat. Je tu také možnost, že Sui Generis skončí v nemilosrdné propasti dějin. A to by byla velká škoda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sui Generis: open world RPG, kde se GTA kombinuje s Morrowindem

Hide picture