Menu
FANZINE.cz

T. J. MacGregorovou zaměstnal Vražedný čas

Redakce

Redakce

29. 7. 2010

Čas se mnohokrát stává nezdolným nepřítelem pro každého z nás. Někdy utíká rychle a pak zase neskutečně pomalu. Většinou je to ale přesně naopak, než bychom chtěli. Proto si občas lidé přejí vrátit čas. Co ale nastane, když se to zvrtne? Tento případ nastal i v knize Vražedný čas od americké spisovatelky T. J. MacGregorové.

Ilustrace na obálce Autor: Jakub Karman

Hlavní hrdinka Nora McKeeová žila svůj klidný život, dokud nepřišel zlom, který ji měl poznamenat navždy. Jednoho dne, přímo v jejich domě, unesli její matku vládní agenti, aniž by jim dali jakékoliv vysvětlení. Otec se snažil pátrat, ale jeho snahy vyzněly na prázdno, a tak se s touto nevysvětlenou tragédií Nora nikdy úplně nevyrovnala.

Navzdory této tragédii začala dívka žít normální život a vdala se. Později, když se chtěla v restauraci dohodnout o rozvodu se svým manželem, nastal další šok. Její manžel byl také unesen. Nora se dá na útěk a začne pátrat po vysvětlení, které ji přivede k záhadnému experimentu, jenž se vyvinul poněkud jiným směrem, než ke kterému byl původně určen.

Americká spisovatelka T. J. MacGregorová, kterou ve světě proslavil především román Out of Side oceněný Cenou Edgara Allana Poea, vydávala své díla zezačátku pod mužským pseudonymem. Knihy se totiž prodávaly mnohem lépe. Nakladatelství XYZ, v němž kniha v polovině července vyšla, se však rozhodlo pro jednoznačné přechýlení autorčina jména.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

T. J. MacGregorovou zaměstnal Vražedný čas

Hide picture