Menu
FANZINE.cz
Technologie

Tablet z Česka chce nahradit papír! Povede si na trhu?

Monika Šulcová

Monika Šulcová

29. 7. 2011

OBR: Tablet NoteslateA je to tady! Papír má náhradu, která se jen tak neztratí a možná v mnohých případech papír předčí. Tabulka s tužkou, na níž se bude moci krásně zapisovat a kreslit, je jednoduchá, skladná a nemuchlá se.

OBR: Tablet Noteslate

Jednoduchý, originální, český! Zdroj: noteslate.com

NoteSlate, jak se novinka jmenuje, je zatím stále v otázkách. Ukazují se první návrhy a tvůrci oznamují, že už přišli na způsob, jak něco takového vytvořit. Původně tvůrci zamýšleli, že tento jednoduchý přístroj bude v ceně 99 dolarů, jenže kvůli technologie bude tablet dražší. Za tabletem stojí česká firma a s nápadem přišel český designér Martin Hašek. Důvod? Někdy potřebujeme zapsat něco jen rychle nebo si udělat poznámky či si jen tak kreslit.

Chcete vědět, kdy vyjde hra Prototype 2? My to víme!

V dnešní době je svět plný nových technologií a trvá dlouho, než se na něco dalšího přijde, než se vše naplánuje, vyrobí a pošle na trh. Jednoduchý český tablet by se na trhu mohl uchytit, bude levný, dostupný pro nás všechny, také lehce skladovatelný a hlavně bude náhradou papíru. Už se nám nebudou ohýbat rohy, trhat na kusy, muchlat a nebudeme si muset kupovat nový.

OBR: Tablet Noteslate

Kreslete, pište, nebo hrajte piškvorky, Zdroj: noteslate.com

Už několik podobných výrobků je na cestě, ale NoteSlate chce, aby vše bylo stejně rychlé, jako bychom skutečně kreslili nebo psali na papír. To ukazuje, že se snažíme udělat všechno po technologické stránce. Možná se za několik let dočkáme toho, že papír už nebudeme potřebovat, že budeme všichni nosit do škol nebo do práce jeho technologickou náhražku a budeme si jen tak kreslit na tablet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tablet z Česka chce nahradit papír! Povede si na trhu?

Hide picture