Menu
FANZINE.cz
Technologie

Tablety jsou budoucnost, konzole budou zaostávat, říká CRYTEK

Jan Perlík

Jan Perlík

9. 8. 2012

Tablety jsou již nějakou dobu vysoce populární. Jejich prodej a zároveň vývoj se neustále zvyšuje. Konzole již nejsou v kurzu. Jsou jejich dny vážně sečteny, nebo se dočkáme zvratu?

iPad

Tablety jsou čím dál populárnější, naopak zájem o konzole upadá Zdroj: Apple

Vývojářskou německou společnost CRYTEK založili v roce 1999 tři bratři – Cevat, Avni a Faruk Yerli. Proslavila se akční hrou Far Cry a následně Crysis. Ze tří bratří to byl Cevat Yerli, který se vyjádřil k úpadku konzolí. Podle něho, pokud se bude vývoj tzv. nex-gen konzolí oddalovat, mohla by nastat situace, kdy trh budou ovládat tablety a lidé je zvolí raději než nex-gen konzole.

V rozhovoru pro VG247 řekl, že konzole jsou již zpožděné. „Současná generace upadá, čím déle budeme čekat na další generaci konzolí, tím je pravděpodobnější, že budou zaostávat za tablety,“ řekl generální ředitel Yerli. „Tlak tabletů na herní průmysl je vysoký, měli bychom to brát v potaz.“

Nepřehlédněte: VIDEO: Hyundai představil automobil plně vybavený na zombie apokalypsu

Když padla otázka na nový Xbox od Microsoftu, vyjádřil se ve smyslu, že není možné spekulovat, ale jednat. „V této fázi nemůžeme komentovat, nebo dokonce spekulovat o tom, kdy vyjde nová konzole. Myslíme si, že je správný čas.“

Není divu, oblíbený Xbox 360 je na trhu již sedm let, jeho krajan PS3 už šest let. Analytici se domnívají, že nová konzole od Sony nebo Microsoftu by se mohla objevit někdy v příštím roce. Do tohoto boje však již zasáhla také společnost Nintendo, která uvede na trh ještě letos Nintendo Wii U.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tablety jsou budoucnost, konzole budou zaostávat, říká CRYTEK

Hide picture