Menu
FANZINE.cz
Technologie

Team Fortress 2 je zadarmo! Vrhněte se do víru komiksových bitev

Jan Holan

Jan Holan

5. 7. 2011

Pokud neradi platíte za hry, rádi hrajete FPS a navíc čtete komiksy, musíte touhle dobou prožívat druhé Vánoce. Legendární hra Team Fortress 2 od Valve Corporation, tvůrců her jako Counter-Strike a nebo Portal, byla nedávno uvolněna zdarma ke stažení přes distribuční síť Steam.

OBR.: Opravář z Team Fortress 2

Je libo opraváře?, Zdroj: teamfortress.com

Hra Team Fortress 2 vyšla již v roce 2007 jako součást kolekce her s názvem The Orange Box. Od té doby tvůrci nezapomínají na pravidelné updaty, jejichž počet již s přehledem přesáhl stovku. Díky tomu ovšem dělí hráče od herního zážitku několik gigabytů dat, což může pro někoho s pomalejším připojením představovat velkou překážku.

Přečtěte si také recenzi hry White Knight Chronicles 2!

V TF2 se odehrávají zuřivé bitvy v komiksové grafice. Na výběr je vícero módů hry, ale hlavním tahákem jsou bezpochyby povolání nebo chcete-li třídy. Na výběr je celkem z devíti povolání, přičemž každé má unikátní schopnosti a vlastní zbraně. Na výběr je kupříkladu engineer, který může stavět obranné věže a teleporty, špion, který se může převléknout za příslušníka nepřátelského týmu, či medik, který léčí spoluhráče. Hra tak nabízí spoustu možností taktizování. Samozřejmostí jsou různé předměty a také spousta achievementů.

Aby se Valve příliš neztenčily zisky, není hra úplně zadarmo ale má status Free2Play. Ti, kteří si TF2 stáhnou mají sice přístup ke všem jejím částem, ale ti, kteří si ji koupí (a nebo už koupili) obdrží premium verzi, která nabízí drobné výhody. Hra navíc obsahuje systém mikrotransakcí, takže hráč se může rozhodnout, že si koupí třeba jeden určitý předmět. Ale vzhledem k tomu, že něco takového se nestává každý den, není důvod hned nestahovat!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Team Fortress 2 je zadarmo! Vrhněte se do víru komiksových bitev

Hide picture