Menu
FANZINE.cz
Technologie

Telefony dokážou předpovědět onemocnění. Vyzkoušejte novou aplikaci

Roman Šeiner

Roman Šeiner

28. 6. 2011

MIT Media Lab, studentská skupinka vyvinula aplikaci DailyData pro mobilní telefony a tablety. Mobil svého uživatele bude varovat jak před obyčejnými nemocemi jako například chřipka, tak třeba i před depresí.

Aplikace by už brzy mohla být dostupná na App. store Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Není nutno si změřit teplotu či se jakkoli nechat vyšetřit. Mobil bude sbírat data o činnostech uživatele. Kolik denně posílá zpráv, jak rychle na ně odpovídá, kde se nejčastěji baví, jakou aplikaci hojně používá či jakoukoli vážnější změnu chování spojenou s používáním přístroje.

Jednoduchý příklad: přestanete chodit na místa, která jste pravidelně navštěvovali a aplikace porovná data s ostatními podobnými jedinci. Po čase může diagnostikovat depresi či mírné podráždění. Takže vlastně bez uchovávání vašich soukromých dat aplikace nefunguje. A to je ten problém.

Přečtěte si také o skupince nudistů, kteří relaxují prostřednictvím hraní videoher!

V dnešní době, kdy i váš šéf ví, co se dělo v neděli těsně po večeři, je sběr dat poměrně choulostivou stránkou věci. Aplikace bude nabízena  zdravotním pojišťovnám a farmaceutickým společnostem. Momentálně je celý projekt ve fázi alfatestování, momentálně pouze pro Android. Kdo chce, může se bez problémů zúčastnit na stránkách dailydata.com a ginger.io.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Telefony dokážou předpovědět onemocnění. Vyzkoušejte novou aplikaci

Hide picture