Menu
FANZINE.cz
Technologie

Televizní spot s holčičkou u tyče káže hlídat děti, ale kdo ohlídá hry?

Martin Mašek

Martin Mašek

8. 9. 2011

Znuděné děti se často věnují hraní násilných počítačových her Zdroj: film Elephant

Audiovizuální kampaň Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) momentálně běží na velkých televizních stanicích. Měla by mít vliv na rodiče, nebo se jen minou účinkem?

Děti u PC, ilustrační foto

Už odmala na počítači? Nezodpovědní rodiče? zdroj: ilustrační foto

V dnešní době mají děti až moc volnosti, ať se to týká televize nebo počítače. Internetový věk s sebou přináší velké množství možností, jak svou ratolest zkazit. Určitě jste si všimli, co si dnešní mladá generace dovolí říct nebo udělat. Bohužel, inspiraci si nachází ve starších kamarádech, v televizi ale hlavně na monitorech počítačů.

Až polovina rodičů v anketě přiznala, že se nezajímá o to, jaké pořady jejich potomci sledují. Jaké by to asi bylo, kdyby se zajímali o to, jaké hry hrají. Novodobý trend sází většinou na drsné, akční střílečky se spoustou krve a násilí. Klasické adventury, hopsačky a strategie typu tycoon už nikoho nejspíš nezajímají. A děti přece vždy chtějí to, co je IN a co hrají jejich vrstevníci.

Stačí si jen vybavit jatka Bulletstorm nebo Duke Nukem Forever, které jen srší hektolitry krve a sprostými nadávkami. Sice jsou tyto hry mládeži nepřístupné, ale kdo zabrání tomu, aby si je stejně nekoupili či nepustili, když se nikdo nedívá.

O hodnocení her se starají společnosti PEGI a ERSB, ale bohužel mají jen informativní charakter a není možné nijak zabránit, aby si hru ohodnocenou 18+ zahrálo i dítě mladší, protože kontrola PEGI a ERSB se vztahuje většinou jen na prodej. Pozdější kontrola už prostě není možná.

Možná nejlepší hra roku? K tomu má Deus Ex: Human Revolution blízko!

Stejně tak takzvaná Rodičovská kontrola, kterou je vybavena většina moderních operačních systémů se tak trochu mine účinkem. Mnoho rodičů ani neví, jak ji nastavit, a tak si děti mohou nerušeně hrát, co chtějí, a surfovat po stránkách, které by mnohdy ani rodič neotevřel.

Vše se dá omezit, ale je to chybou rodičů, ať už z nedostatku času nebo jen prosté ignorace, že své dítě raději usadí před televizi nebo počítač, než aby jeli na výlet a museli se o ně starat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Televizní spot s holčičkou u tyče káže hlídat děti, ale kdo ohlídá hry?

Hide picture