Menu
FANZINE.cz
Literatura

Temný fantasy příběh o nekromantech z pera Petry Neomillnerové u Brokilonu

Redakce

Redakce

11. 9. 2009

petra-neomillnerova-dite-skaly-perexČtenáři a čtenářky Petry Neomillnerové si už asi zvykli, že jejich oblíbená autorka vydává knihy víc než nárazově. Po dlouhé době sucha teď vychází Alraune tituly hned dva – povídková sbírka Zaklínačka Lota u Tritonu a samostatný román Dítě skály u Brokilonu.

Nekromantka Alke je obviněna z válečných zločinů a má být popravena, když ji v poslední chvíli zachrání mistr Bogmir, představený Skály, institutu, který vychovává ty nejobávanější černé mágy.

Alke však ze záchrany radost nemá, protože je přinucena znovu se podřídit pravidlům školy, a navíc zjistí, že ji její Mistři chtějí použít jako matku „dítěte Černé luny“ – predestinované zrůdy, která má moc měnit uspořádání světa.

petra-neomillnerova-dite-skalyPetra Neomillnerová tentokrát opustila kalné vody „dirty fantasy“ a vydala se půlnočním směrem. Příběh ženy, která se stane matkou, aniž by přestala být nelítostným dravcem, po duši nehladí, naopak, tu a tam tne do živého. (anotace)

Robert Pilch, hlava nakladatelství Brokilon, se nechal slyšet, že Dítě skály je tentokrát o něčem podstatně jiném, než o rozverných upírech a hravých zaklínačích. Dítě skály se prý mnohem víc podobá autorčině románu o Moire a Desmondovi nebo sbírce mládeži nedoporučovaných povídek Hry na bolest. A výše uvedená anotace tomu jen nasvědčuje, protože představuje depresivní příběh plný temnoty, na který jen tak nezapomenete. Vlastní román je rozpracovaná verze povídky Květ skály vydané v antologii 2005: Česká fantasy a je vlastně (kromě Her na bolest) prvním samostatným titulem, který Petra Neomillnerová napsala. Vychází v polovině září u Brokilonu s obálkou Lubomíra Kupčíka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Temný fantasy příběh o nekromantech z pera Petry Neomillnerové u Brokilonu

Hide picture