Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Terminátor 5: Scénář sepíše spoluautorka Avatara Laeta Kalogridisová

Denisa Marešová

Denisa Marešová

24. 1. 2013

terminator-5 posterJedna ze scenáristek podílejících se na námětu Avatara se nyní spojí s dalšími, aby napsali nový díl Terminátora. Spoluautory scénáře budou Laeta Kalogridisová a Patrick Lussier.

Plakát k připravovanému filmu Terminátor 5. Zdroj: distributor filmu

Plakát k připravovanému filmu Terminátor 5. Zdroj: distributor filmu

Laeta Kalogridisová je scenáristka řeckého původu, která má za sebou již několik důležitých snímků. Nyní se s Patrickem Lussierem spojí, aby napsali scénář k novému pokračování filmu Terminátor, jehož poslední, čtvrtý díl s názvem Terminátor Salvation vznikl už roku 2009.

Čtěte také: Terminátor bude mít páté pokračování. Vrátí se i Schwarzenegger

Kalogridisová se s Jamesem Cameronem podílela na námětu k jeho velkofilmu Avatar, ale stojí také za snímky Prokletý ostrov s Leonardem Dicapriem nebo za historickým spektáklem s názvem Alexandr Veliký. Kromě scénáře na těchto filmech figurovala i na pozici výkonného producenta.

Druhým tvůrcem je pak Patrick Lussier. Ten je autorem hororových snímků, jako je Krvavý Valentýn, Hlas smrti 2: Světlo nebo Drive Angry. Režie se ujal i na projektu Dracula 2000, kde právě Laetě Kalogridisové udělil v titulcích kredit s názvem Speciální poděkování. Takže se obě osobnosti moc dobře znají.

K scenáristickému tandemu se nutně připojí i producentka Megan Ellisonová ze společnosti Annapurna Pictures, která již před několika lety odkoupila práva na Terminátora. Ellisonová produkovala například snímky Zero Dark Thirty nebo Mistr.

Co z jejich spolupráce vzejde a jakou roli si zde zahraje nejznámější terminátor Arnold Schwarzenegger, se teprve uvidí. Premiéra je plánovaná na rok 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Terminátor 5: Scénář sepíše spoluautorka Avatara Laeta Kalogridisová

Hide picture