Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Terry Pratchett přináší dvojitou dávku Úžasné Zeměplochy. Tentokrát ne knižně

Redakce

Redakce

15. 10. 2010

Pokud se chcete vydat do světa, který stojí na zádech čtyř slonů plujících vesmírem na krunýři Velké A’Tuin, máte nyní hned dvě neobvyklé možnosti. Pro trochu divadelního umění můžete navštívit hru podle stejnojmenné knihy Stráže! Stráže! a na HBO se dočkáme dabované verze dobrodružné fantasy komedie Zaslaná pošta.

Britský dvoudílný filmový počin Zaslaná pošta podle stejnojmenné knihy Terryho Pratchetta bude k vidění 15. a 16. října od 20:00, a pak v několika reprízách. HBO nabídne lačnému divákovi obě části najednou. Jako hlavní antagonista se divákům představí David Suchet, známý pro české diváky jako představitel Herculea Poirota, a palce můžeme držet hlavnímu hrdinovi, vynalézavému podvodníkovi Vlahoši von Rosretovi v podání Richarda Coylea (Princ z Persie: Písky času).

Plakát k představení divadla Sentiment

Divadlo Sentiment naproti tomu zavítalo do největšího města na Ploše – Ankh-Morporku. Právě tady se odehrávají podivné věci. Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. Navíc Elániovi, veliteli Noční hlídky, přibyl nový podřízený, svobodník-čekatel Karotka, který má o policejní práci zřejmě trochu jiné představy, než se na policajta sluší. Premiéra se koná 12. října v 19:30 v Salesiánském divadle v Praze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Terry Pratchett přináší dvojitou dávku Úžasné Zeměplochy. Tentokrát ne knižně

Hide picture