Menu
FANZINE.cz
Technologie

TEST: Siemens A50 ovládne mobilní trh. Lepší telefon prostě nenajdete

Zdeněk Král

Zdeněk Král

1. 4. 2012

Německý Siemens si pro fanoušky telefonů připravil hotovou lahůdku. Nový král mobilů se jmenuje A50 a přichází s nadupanou výbavou.

Krasavec s dobrou výbavou, takový je Siemens A50. Foto: Siemens

Krasavec s dobrou výbavou, takový je Siemens A50. Foto: Siemens

Krásný, výkonný, plný moderních funkcí a ještě ke všemu od zavedené německé značky, takový je údajně nový Siemens A50. Podívejte se, jak dopadl v našem vyčerpávajícím testu.

Parametry a vzhled

Siemens tentokrát zamířil do nejvyšší třídy. A50 je určený pro top manažery a technologické geeky, čemuž odpovídá i relativně vysoká doporučená cena Kč 16.999,– (u operátorů od 18.999,–). Za tu však dostanete telefon s oslnivou výbavou a na pracovních schůzkách i v hospodě s kamarády budete za hvězdu

Nejen vnitřní výbava ale zaujme. A50 vybočuje z řady velkých dotykových hranáčů, které od sebe nerozliší snad ani jejich výrobci, a sází na originální zakulacený design.

Modrý střed („borůvka“) krásně ladí s originálně otexturovaným plastovým rámem, a stříbřitý lem kolem displeje dodává telefonu punc exkluzivity a mistrného technického zpracování.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/siemens-a50/]

Samostatný odstavec si zaslouží i klávesnice. Luxusní stříbrná ovládací tlačítka pod displejem doplňuje pryžová klávesnice s náležitě vysokým zdvihem. Pokud mačkáte klávesy dostatečně silně (a hlavně kolmo), můžete se těšit na jistý a pevný stisk.

Vytknout by se klávesnici dala její hlučnost, každé stisknutí tlačítka provází jemné cvaknutí, ale přes obdivné vzdechy těch, kteří A50 uvidí, to ani neuslyšíte.

Softwarová výbava

Siemens nešetřil na moderním uživatelském prostředí a přidal spoustu chytrých aplikací. Na hlavním displeji najdete kromě ukazatele stavu baterie a síly mobilního signálu také datum a čas a přizpůsobitelný (!) text, který lze navíc nahradit logem, pokud si ho stáhnete za 79 Kč přes integrovaný WAP.

Displej je pětiřádkový, psaní SMS ještě nikdy nebylo tak pohodlné.

Displej je pětiřádkový, psaní SMS ještě nikdy nebylo tak pohodlné.

Menu je velmi přehledné a určitě se  v něm neztratíte. Navíc máte na výběr mezi klasickou nabídkou ve formě seznamu, kdy se na displej vejdou tři položky, nebo položkou jednou, zato ale doplněnou o ikonu.

Nabídka aplikací je fantastická a zdaleka přesahuje vše, co jsme dosud v telefonech viděli. Kromě zmiňovaného WAPu si můžete vychutnat dvě hry (Stack Attack a Baloon Shooter) a nastavit budík nebo vibrace u příchozího hovoru a zprávy. Při psaní SMS jistě využijete té-devítku, navíc můžete do textu zprávy vložit obrázek (kačera), jejž zobrazí každý majitel Siemensu, kterému zprávu odešlete.

Třešničkou na dortu je pak velká uživatelská paměť, můžete archivovat až 10 zpráv SMS a 50 telefonních čísel.

Výdrž a baterie

NiMH baterie je velká a těžká, což je dobře, protože telefon i přes všechny své funkce vydrží nabitý i několik dní.

Výrobce udává až 250 hodin v pohotovostním režimu, tedy více než 10 dní, a 5 hodin hovoru. Při vyčerpávajícím testování v laboratořích Gamezinu jsme se dostali na pouhých 7 dní, i to je ale slušný výkon.

Nejlepší je, že i když se telefon vybije, vždy se dá alespoň na pár minut znovu spustit, abyste si mohli přečíst důležité zprávy. A50 tedy majitele nenechá ve štychu.

Verdikt

Siemens A50 mířil vysoko a nezklamal. Pokročilé funkce a prémiový vzhled zaujmou každého manažera i geeka. Když k tomu přidáte nadprůměrnou uživatelskou paměť a skvělou výdrž, je jasné, že nová německá vlajková loď roznese konkurenci na kopytech.

Hodnocení: 105 %

Klady: špičkový dvoubarevný displej (černá a žádná), příjemné žluté podsvícení, obrovská uživatelská paměť, skvělá výdrž, elegantní vzhled, praktická klávesnice

Zápory:

Specifikace:

[table id=9 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TEST: Siemens A50 ovládne mobilní trh. Lepší telefon prostě nenajdete

Hide picture