Menu
FANZINE.cz
Technologie

TEST: Sluchátka Nokia Purity potěší hlavně milovníky silných basů

Zdeněk Král

Zdeněk Král

22. 10. 2012

Výrobci mobilů často nabízí zákazníkům prémiové příslušenství. Nokia není výjimkou a k Lumiím prodává sluchátka, která lákají značkou Monster. Čtěte test na GAMEZINE.cz

Někdo preferuje plastová sluchátka, ta ale netlumí okolní hluk zdaleka tak účinně. Zdroj: Nokia

Mobilní telefony dnes neslouží jen k telefonování, kromě toho, že mají další chytré funkce, je spousta lidí používá místo klasické empétrojky.

Sehnat kvalitní sluchátka není jednoduché, obzvlášť v kategorii špuntů/pecek. Nokia se spojila s Monsterem a přináší Purity Stereo Headset.

Bohaté příslušenství a krásné barvy

V obrovské krabici (v poměru ke sluchátkům) najdete pouzdro na přenášení, adaptér na starší Nokie a hlavně sadu dalších 5 nástavců do uší. Za to musíme Nokii pochválit, protože si snad každý najde velikost, která mu do ucha krásně padne.

Pochvalu si zaslouží i barvy, ve kterých se sluchátka dodávají. Pokud jste konzervativnější, můžete sáhnout po klasické černé nebo applovské bílé, ale odvážnější mohou zvolit i modrou nebo růžovou variantu.

Nepřehlédněte: Cena tabletu Microsoft Surface překročí 10.000 korun. V nejlevnější verzi

Ta navíc barevně ladí s Lumiemi, oficiální příslušenství se prostě nezapře.

Velmi dobrý (až tak dobrý, že se zaslouží zmínku) je pak kabel, který je plochý a skoro se nemotá, takže sluchátka vytáhnete z tašky, nasadíte do uší a odpadá naštvané rozmotávání tenkých drátků.

Basy, basy, basy a trochu zbytku

Sehnat špunty, které mají silné basy, to není nic jednoduchého. Purity v tomhle milovníky hlubších tónů a zvuků potěší, v kombinaci s dobře zvolenou velikostí nástavců do uší vám totiž hlavu rozduní spolehlivě.

Horší je to už s výškami. Při testování jsem si pustil všechny žánry, které jsem měl po ruce, od hip-hopu přes Karla Gotta, techno, metal, vánoční koledy, Mozarta, country, rock’n’roll a další.

Nepřehlédněte: E-mail od Seznamu má nový vzhled. Vypadá jako Gmail přes kopírák

Sluchátka hrají pěkně, i laik pozná, že jsou drahá a dobrá, ale jsou vyloženě stavěná na basové, dunivé skladby. Neurazí ani Karla Gotta a Beethoven se v hrobě nebude obracet (nanejvýš trochu klepat), nicméně středy a výšky jsou zároveň neurčité, rozmazané, a zároveň některé tóny trochu pisklavé.

Když porovnáte zvuk s populárními Koss Porta Pro (což není úplně fér, protože jde o jinou kategorii sluchátek), zjistíte, že písničky na nich mají úplně jiný rozměr. Porovnání se staršími Sennheisery CX 300 II už ale spravedlivé je, a tady pak záleží jen na vás, co preferujete, protože ani tady nokiácká sluchátka nevyhrávají.

Věrnější a hudebnější zážitek přináší Sennheiser, ale basy jsou moderní a Nokiácké Purity jich určitě nabízí víc. Výšky a středy pak rozhodně neurazí, to opravdu ne. Pokud ale hodláte častěji poslouchat klavírní koncerty, operu, Káju Gotta a další nebasové skladby, zvukově byste ocenili vyváženější modely.

Konkurence je levnější

Co nepotěší je cena. Pohybuje se lehce pod Kč 1.700,–, a za takové peníze už seženete u konkurence „lepší“ zvuk. Lepší v uvozovkách proto, že opravdu záleží na vašem vkusu, co se týče basů.

Jednoznačnou výhodou je fakt, že sluchátka jsou originální příslušenství a jsou kvalitně vyrobená (kvalitní firmou).

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/nokia-purity/]

Windows Phone telefony budete moci velmi dobře ovládat pomocí tlačítek přímo na sluchátkách. Perfektně ladící barevné provedení také potěší.

Cenově si ale přece jen hrají na něco víc, než kolik nabízí.

Verdikt

Pokud si potrpíte na pořádné dunění, moderní look a na první pohled oficiální příslušenství, určitě o Purity zauvažujte.

Nejsou to nejlepší sluchátka na trhu, basy sedí jen někomu, ale zvukově neurazí a zdají se být velmi kvalitní. Kdyby trochu klesla cena, Nokia by s nimi mohla prorazit i na levném českém trhu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TEST: Sluchátka Nokia Purity potěší hlavně milovníky silných basů

Hide picture