×
FANZINE.cz

The Last Express se vrací. Legendární adventura vychází na iOS

The Last Express
Zapomenutá legenda se vrací, Zdroj: electronicbookreview.com

Třebaže byla tato detektivní adventura z roku 1997 kritiky vlídně přijata a mnohými považována dokonce za nejlepší, komerčně se jednolo o propadák.

video

Příběh se odehrává v Orient Expresu několik dní před vypuknutím I. světové války. Zhostíte se role Roberta Catha, amerického doktora podezřelého z vraždy irského policejního důstojníka. Jeho přítel Tyler Whitney mu nabídne cestu vlakem na východ. V momentě, kdy Cath vstoupí do vlaku, začíná samotný příběh.

Nepřehlédněte VIDEO: Podívejte se na funkční rukavici s čepelí ze hry Assassins Creed

Jordan Mechner, tvůrce Prince of Persia, a jeho tým Smoking Car Productions vytvořili adventuru v mnoha směrech inovativní. The Last Express byla například první real-time adventurou. Hra začíná 24. července v 19:14 a končí o tři dny později. Jediná chvíle, kdy hra neběží v real-time modu, je když hlavní hrdina spí, je v bezvědomí a také v průběhu několika cutscén. Ve výjimečných případech si čas můžete zkrátit a přesunout se směrem dopředu.

Ve vlaku potkáte něco přes 30 postav, každá sleduje svůj vlastní cíl a má svůj vlastní rozum.  Tyto postavy své chování mění v závislosti na tom, jak se projevuje samotný hlavní hrdina. Hra tak nabízí velký prostor pro opětovné zahrání s docela různými zážitky. Dnes už to není nic, z čeho by se hráči posadili na zadek, ale na svou dobu to bylo zkrátka něco neuvěřitelného.

Nepřehlédněte VIDEO: Hyundai představil automobil plně vybavený na zombie apokalypsu

Hra se pyšní prostředím ve stylu Art Nouveau, dialogy namluvenými do vícero jazyků a samozřejmě vynikajícím příběhem.  Jediné podstatnější výtky byly svého času směřovány k nepříliš dlouhé hrací době a podivnému sytému ukládání.

Pokud si nechcete nechat ujít jedinečnou šanci zahrát si tuto netradiční adventuru a jste majiteli iOS, tak hru za pět dolarů pořídíte zde.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..