Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

The Last of Us míří do kin. Postará se o něj tvůrce Spider-Mana

Jan Neuman

Jan Neuman

8. 3. 2014

The Last of Us je legenda mezi hrami, která bude v brzké době zfilmována. Vypadá to, že by to mohla být docela pecka, ale převézt hru na film se v minulosti ukázalo jako docela problém. Ale The Last of Us mají jak to tak vypadá docela dobrou šanci.

Sam Raimi a Screen Gems se spojili, aby nám na stříbrné plátno přinesli adaptaci hry The Last of Us. Scénář pro připravovaný film má na starosti Neil Druckmann, který stojí za zrozením této hry. Za zmínku stojí i velice zajímavý herní příběh, jež by měl být zárukou skvělého filmu. V současné době Raimy tento film pouze produkuje a to společně s Ghost House Pictures, ale je zde stále možnost, že by jej mohl i režírovat.

Příběh se točí kolem přeživší Joel a Ellie, dvou mladých lidech a o jejich cestě radikálně změněným světem. Dvacet let po tom, co se po Zemi rozšířil virus, který změnil osud lidstva, se tito dva setkají a musí řešit situace, které ohrožují jejich život. The Last of Us zkoumá téma přežití, loajality, lásky, vykoupení a emocionálně nabité cesty skrze post-apokalyptické Spojené státy americké.

„Screen Gems Brian Dukes a Eric Ling se zasloužili o to, že se tato hra dostala do mého povědomí, snažil jsem se zjistit víc a potom jsem uviděl kvalitu příběhu a věděl jsem, že publikum tohoto projektu bude mnohem větší než jen komunita hráčů a také to, že scénář musí napsat Neil Druckmann. A Sam a jeto tým v Ghost House jsou perfektní tým, který může realizovat Neilovu vizi,“ řekl prezident Screen Gems Clint Culpepper.

Vypadá to tedy, že celý projekt je rozjetý velice dobře, Druckmann by mohl být zárukou toho, že příběh bude opravdu takový, jako ve hře a že při převodu se neztratí nic z kouzla hry. Držíme palec, aby se vše povedlo tak, jak má, protože nepovedených filmů podle her je mnoho, kdežto těch povedených, je jako šafránu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Last of Us míří do kin. Postará se o něj tvůrce Spider-Mana

Hide picture