Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

The Secret World vydavatele zklamal. Neobstál v tvrdé konkurenci

Marek Jedinák

Marek Jedinák

29. 8. 2012

Nové masové RPG The Secret World vydavatele dle prvních informací velmi zklamalo. Ve Spojených státech se od počátku července prodalo jen dvě stě tisíc kopií hry. Pro studio Fancom to znamená změnu orientace na „malé, úzce cílené online hry.“

The Secret World svými prodejními čísly vývojáře rozhodně nepotěšil. zdroj: vydavatel hry

The Secret World se zdálo být poměrně nadějným MMORPG s neotřelým přístupem k jinak poměrně stereotypním herním mechanismům charakteristickým pro tento žánr. Masová online hra ze současnosti plná naplněných konspiračních teorií přeci jen nezní špatně, nebo ano?

Čtěte také: První Dojmy: Vyzkoušeli jsme Crysis 3. Víme, jak se hraje s lukem

Dle tvůrců se na poněkud vlažném přijetí ze strany hráčské komunity nepodepsaly ani tak v  rozporuplné recenze či technické potíže doprovázející launch hry, jako spíše velmi tvrdá konkurence a špatné načasování launche, které však jen těžko mohlo být lepší.

Již předem bylo všem žánrovým fanouškům známo, že 28. srpna vychází Guild Wars 2, 25. září zase udeří Blizzard se svým kontroverzním přídavkem pro World of Warcraft s podtitulem Mists of Pandaria.

Vývojářské studio Fancom však ani přes počáteční těžkosti nehází flintu do žita. V nejbližší době prý podnikne „několik kroků,“ jejichž účelem bude nalákat nové hráče.

Tyto kroky bohužel nikdo blíže nespecifikoval. Výhledově se reálně jeví i možnost zavedení modelu free2play.

Ruku v ruce se snahou o vylepšení situace jde také propouštění. Až polovina týmu prý má počítat s rozvázáním pracovního poměru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Secret World vydavatele zklamal. Neobstál v tvrdé konkurenci

Hide picture