Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

The War Z láká na koncept MMO světa zasaženého zombie apokalypsou

Jakub Bilko

Jakub Bilko

28. 7. 2012

The War ZDůstojný nástup zombie modifikace Day Z pro Armu 2 dal vývojářům z Hammerpoint Games a Arktos Entertainment jednoznačnou myšlenku, že by se svým postapokalyptickým MMO titulem mohli uspět. Zombie v masivním multiplayeru, to tady ještě nebylo.

The War Z

Při prozkoumávání světa má hráče provázet pocit nejistoty Zdroj: Vydavatel hry

V nově oznámeném titulu The War Z se skrývá MMO survival horor, jenž hráče vtáhne do virem zamořeného, postapokalyptického světa. Vir představuje tradiční klišé zombie zápletek, a tak se hráči budou i zde pravidelně setkávat s nakaženými zástupci lidské rasy, kterým byla vzata velká část humanoidního chování.

Čtěte také: Společnost EA oficiálně potvrdila vývoj Battlefield 4. Beta přijde na podzim 2013

„Když jsme viděli rostoucí popularitu modifikace Day Z a jak na to komunita zareagovala, uvědomili jsme si dvě věci. Zaprvé, náš nápad vytvořit zombie MMO byl správný a na trhu je o tento typ her zájem. A zadruhé, rozhodli jsme se vymazat myšlenku postupného odemykání částí mapy, což raději nahradíme svobodně přístupným světem,“ řekl výkonný producent Sergei Titov.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/war-z/]

Narozdíl od Day Z, což je jen modifikace pro válečnou simulaci, The War Z stojí jako samostatná hra, jejíž svět je kompletně přizpůsoben apokalypse a hráč je jeho podobou ovlivněn.

Čtěte také: VIDEO: Metro: Last Light se prezentuje 13minutovou herní ukázkou

Právě velký otevřený svět, kterým bude zprvu Colorado, je jedním z mnoha lákadel hry, a hráči tak budou moci prozkoumat až 400 čtverečních kilometrů.

I tak se stále pracuje na dalších světech. V jádru by měla hra být střílečkou, ovšem se silnými RPG prvky. Zatím z The War Z vyzařují velké ambice a sotva se přiřítilo oznámení hry, víme už i fakt, že jejího vydání se dočkáme ještě tento rok, což je neuvěřitelné.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The War Z láká na koncept MMO světa zasaženého zombie apokalypsou

Hide picture