Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

THQ byla nakonec rozprodána. Herní značky si rozebrala studia na aukci

Jan Perlík

Jan Perlík

25. 1. 2013

THQ minulý rok vyhlásila bankrot. Herní pecky jako Saints Row, Metro či Darksiders tak nevěděly, v jaké společnosti najdou nový domov. Do 22. ledna mohla být THQ odprodána za 60 milionů dolarů. To se ovšem nestalo, a tak se dostala do aukce, ve které se nabízely jednotlivé části majetku.

FOTO: Saints Row: The Third

Uvidíme, jak se hrám povede u nových majitelů. Zdroj: oficiální stránky hry

Vývojářské studio Relic Entertainment, které se zabývá sérií Company of Heroes, bylo prodáno za 26,6 milionů dolarů. Novým majitelem se stala SEGA, která tak v boji zvítězila nad Zenimax Media s nabídkou 26,3 milionů dolarů.

THQ Montreal získal Ubisoft za částku 2,5 milionů dolarů. Take-Two vyvinula velké úsilí na získání Evolve, což se jí nakonec podařilo. Nabídla přitom 10,894 milionů dolarů oproti předchozí nabídce, která činila pouze 250 tisíc dolarů od Turtle Rock Studios.

Boj o Homefront vyhrál Crytek s nejvyšší nabídkou 544 tisíc dolarů. O South Park měl největší zájem Ubisoft, který nabídl více než 3,265 milionů dolarů.

Čtěte také: The Legend of Zelda: The Wind Waker míří na Wii U. Podívejte se na screeny

O hru Darksiders a její licenci bohužel neprojevil nikdo zájem. Po této nemilé skutečnosti se vyjádřila společnost Platinum Games ve smyslu, že by velice ráda Darksiders získala, pokud to bude možné za nízkou částku.

A na řadě byl největší souboj u titulů Saints Row a Metro. Novým majitelem těchto klenotů se stala, pro někoho možná překvapivě,  společnost Koch Media neboli Deep Silver. Saints Row byl prodán za více než 22,312 milionů dolarů. Ubisoft nabídl pouze 5,4 miliony dolarů.

Ubisoft měl zájem i o Metro, ale opět byl až druhý v pořadí. Jejich nabídku 5,175 milionů dolarů Deep Silver zvýšil na 5,877 milionů dolarů a další důvod k radosti byl na světě.

Odprodej připravil nejedno překvapení. Deep Silver získal dva velké skalpy a přitom u výherců ani u druhých nejvýše nabízejících společností nevidíme EA. Snad nový domov dodá všem patřičný lesk a hráči se budou moci těšit na další velké tituly, i když nyní již pod jiným logem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

THQ byla nakonec rozprodána. Herní značky si rozebrala studia na aukci

Hide picture