×
FANZINE.cz

To: Stephen King dal svolení ke zfilmování oblíbené knihy

FOTO: Tim Curry v To
Tim Curry jako To v minisérii z roku 1990. Zdroj: distributor

Král hororu Stephen King dal své požehnání ke zfilmování jeho knihy To. Mnohá Kingova díla byla zpracována do různých podob – od filmu po komiksy – ale To prozatím zažilo jen podobu televizní minisérie z 90. let.

FOTO: Tim Curry v To
Tim Curry jako To v minisérii z roku 1990. Zdroj: distributor

Producentem tohoto projektu je Dan Lin, který má na svědomí Lego příběh. Na palubu získal režiséra seriálu True Detective – Caryho Fukunagu, který se podílel i na psaní scénáře k filmu To. Podle Lina prý Stephen King reagoval na scénář následovně: „Tohle je verze, kterou by studio mělo zfilmovat.“ A požehnání od samotného Stephena Kinga už něco rozhodně znamená.

Další informací je, že To bude rozděleno na dva filmy. Vzhledem k délce a hloubce příběhu to je zřejmě rozumné rozhodnutí. Děj sleduje osudy sedmi dětí, které pronásleduje podobu-měnící stvoření, jež se objevuje především jako klaun. První film by se měl zaměřit na životy dětí a druhý film poté diváky přenese v čase do budoucnosti. Postavy už budou dospělé a budou se snažit spojit síly proti jejich hrůzu nahánějícímu nepříteli.

Prozatím nebylo stanoveno datum vydání, ovšem přípravy začnou v březnu 2015 a natáčení posléze v létě téhož roku. Premiéra by se tak mohla odehrát v roce 2016.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..