Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

To: Stephen King dal svolení ke zfilmování oblíbené knihy

Redakce

Redakce

8. 12. 2014

Král hororu Stephen King dal své požehnání ke zfilmování jeho knihy To. Mnohá Kingova díla byla zpracována do různých podob – od filmu po komiksy – ale To prozatím zažilo jen podobu televizní minisérie z 90. let.

FOTO: Tim Curry v To

Tim Curry jako To v minisérii z roku 1990. Zdroj: distributor

Producentem tohoto projektu je Dan Lin, který má na svědomí Lego příběh. Na palubu získal režiséra seriálu True Detective – Caryho Fukunagu, který se podílel i na psaní scénáře k filmu To. Podle Lina prý Stephen King reagoval na scénář následovně: „Tohle je verze, kterou by studio mělo zfilmovat.“ A požehnání od samotného Stephena Kinga už něco rozhodně znamená.

Další informací je, že To bude rozděleno na dva filmy. Vzhledem k délce a hloubce příběhu to je zřejmě rozumné rozhodnutí. Děj sleduje osudy sedmi dětí, které pronásleduje podobu-měnící stvoření, jež se objevuje především jako klaun. První film by se měl zaměřit na životy dětí a druhý film poté diváky přenese v čase do budoucnosti. Postavy už budou dospělé a budou se snažit spojit síly proti jejich hrůzu nahánějícímu nepříteli.

Prozatím nebylo stanoveno datum vydání, ovšem přípravy začnou v březnu 2015 a natáčení posléze v létě téhož roku. Premiéra by se tak mohla odehrát v roce 2016.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

To: Stephen King dal svolení ke zfilmování oblíbené knihy

Hide picture