Menu
FANZINE.cz
Technologie

TOP 10 levných kryptoměn s velkým potenciálem v roce 2022

Kryptoměny jsou dnes v módě, zejména u spekulativních investorů. To, co dříve bývalo okrajovou investicí, je nyní v popředí finanční revoluce. Dokonce i špičkové mezinárodní a národní tiskové instituce bedlivě sledují každodenní pohyby kryptoměn a dalších digitálních měn.

Kryptoměny jsou dnes v módě, zejména u spekulativních investorů. To, co dříve bývalo okrajovou investicí, je nyní v popředí finanční revoluce. Dokonce i špičkové mezinárodní a národní tiskové instituce bedlivě sledují každodenní pohyby kryptoměn a dalších digitálních měn. Bitcoin jako jednu z nejoblíbenějších měn uznávají a důvěřují mu téměř všichni. Noví investoři však stále hledají dostupné a levné kryptoměny, do kterých by mohli investovat. Majíce na paměti, že trh s kryptoměnami je považován za extrémně volatilní, tito investoři se zdráhají napoprvé vše riskovat. V tomto článku jsme proto uvedli seznam nejlepších levných kryptoměn s velkým potenciálem, které mohou investoři v roce 2022 nakoupit na nejlepší obchodní platformě.

XRP

Aktuální cena: US$0.6488

XRP je open-source kryptoměna, která využívá open-source distribuovanou účetní knihu zvanou XRP ledger. Jedná se o nativní minci společnosti Ripple, což je podniková blockchainová společnost, která usnadňuje globální transakce. Tvůrci tvrdí, že XRP byla vytvořena pro platby a dokáže bezpečně a efektivně vypořádat transakce rychleji než většina ostatních kryptoměn.

Cardano

Aktuální cena: US$0.8438

Cardano je kryptoměna založená na výzkumu, kterou vytvořili inženýři, matematici a odborníci na kryptografii. Je otevřená a decentralizovaná, konsenzus se dosahuje pomocí proof-of-stake. Může také usnadňovat peer-to-peer transakce pomocí tokenu ADA.

Polkadot

Aktuální cena: US$17.09

Podle svých tvůrců slouží token DOT především ke třem hlavním účelům, mezi něž patří zajištění správy sítě, provozování sítě a vytváření parachainů spojováním tokenů Polkadot. Kryptoměna si letos připsala zhruba 468 % a i v roce 2022 zůstává jednou z levných kryptoměn s velkým potenciálem.

Kryptoměny

Zdroj: Pexels

Dogecoin

Aktuální cena: US$0.1421

Dogecoin vznikl jako vtip, ale pro ty, kteří na něm vydělávají, se rychle stal zcela reálným. Aktuální cena DOFE je od začátku roku vyšší o zhruba 4 889 %. Spolu s jeho úspěchem a cenovou dostupností je DOGE lukrativní možností kariéry. Na začátku tohoto roku se DOGE dostal do popředí zájmu po Muskově tweetu, který ujistil o své podpoře vůči této kryptoměně, což mu umožnilo získat reálné zisky.

Shiba Inu

Aktuální cena: US$0.00002349

Shiba Inu je další meme kryptoměna, která je také jedním z největších konkurentů Dogecoinu. Navzdory svým rozmarným začátkům se SHIB podařilo shromáždit rostoucí a věrnou komunitu, což je také jeden z jejích největších prodejních argumentů. Komunita také kolem SHIB vytvořila projekt NFT, který mu umožnil získat větší přitažlivost ze strany investorů.

Avalanche

Aktuální cena: US$70.65

Avalanche je konkurentem Etherea, který usnadňuje decentralizované aplikace a vytváření vlastních blockchainů ve svém ekosystému. Také poměrně nedávno dosáhl AVAX rekordní hodnoty, čímž předstihl několik hlavních kryptoměn. Ačkoli je Avalanche spuštěna v roce 2020, vykazuje velký potenciál k růstu.

Terra

Aktuální cena: US$89.34

Terra je jednou z novějších kryptoměn, která se díky svým nedávným úspěchům dostává na titulní stránky novin. Stejně jako Avalanche i Terra během jediného dne přeskočila několik kryptoměn a na krátkou chvíli dosáhla pozice mezi hlavními kryptoměnami. Odborníci se domnívají, že k nedávnému růstu této kryptoměny vedlo nedávné spuštění upgradu LUNA Columbus-5, přechod protokolu na standard IBC, který Terru otevírá ekosystému Cosmos, a nárůst počtu aplikací DeFi.

Polygon

Aktuální cena: US$1.27

Polygon Matica je framework a protokol pro budování a propojování blockchainových sítí kompatibilních s Ethereem, které agregují škálovatelná řešení na podpůrném ekosystému Etherea. Tvůrci Polygonu rozšířili svou vizi a dosah tím, že aktualizovali svůj systém a přinesli do něj metaverzální návrhy a integrovali řetězec MATIC Plasma.

VeChain

Aktuální cena: US$0.05216

VeChain je měnou blockchainu VeChain Thor a je považován za ideální volbu pro investory, kteří chtějí investovat do cenově dostupných, ale potenciálních kryptoměn. VeChain usnadňuje řízení dodavatelských řetězců a dalších obchodních procesů.

Decentraland

Aktuální cena: US$1.86

Decentraland je token, který stojí za stejnojmennou hrou pro virtuální realitu založenou na blockchainu Ethereum. Kryptoměna byla popsána jako 3D virtuální svět, ve kterém si uživatelé kupují pozemky, na kterých mohou vyvíjet a zpeněžovat obsah, nakupovat zboží a služby a navštěvovat další objekty.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

TOP 10 levných kryptoměn s velkým potenciálem v roce 2022

Hide picture