Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

TOP 5 filmových psychopatů. Provádějí zvěrstva a tváří se jako neviňátka

Setkat se s psychopatem by si asi vůbec nikdo nepřál. Bohužel většinou jsou k nerozeznání od obyčejných lidí.

Může to být klidně váš soused, kolega v práci, nebo prodavač v supermarketu.

Podívejte se na TOP 5 filmových psychopatů, do kterých byste to také vůbec neřekli.

5. Hannibal Lecter (Mlčení jehňátek)

Kdo nezná Hannibala Lectera, jako by nežil. Tento geniální vrah s tváří Anthonyho Hopkinse uchvátil miliony diváků. Vyprávět s takovou noblesou o tom, jak snědl játra svého pacienta na cibulce, to dokáže málokdo.

FOTO: Hannibal Lecter

Hannibal Lecter ve své legendární masce

Hannibal je velmi vzdělaný člověk s vysoce kultivovaným chováním. K lidem se dokáže chovat s velkou úctou, ale jen když se mu chce. Jinak je totiž schopný vám vykousnout kus obličeje… ale pořád je svým způsobem i sympatický.

4. Henry Evans (Dobrý synek)

Malý Mark musí kvůli rodinné tragédii na nějakou dobu bydlet u rodiny své tety. Setká se tam se svým bratrancem Henrym, kterýsamozřejmě zprvu působí jako normální kluk. Jenže čím více času Mark s Henrym tráví, tím více mu začíná docházet, že Henry není až tak úplně normální dítě.

FOTO: Dobrý synek

Za touto andělskou tvářičkou se skrývá duše dětského psychopata…

Chová se docela zvláštně, vyžívá se v brutálních hrách, velmi umně intrikuje a ani ubližování vlastní rodině mu není cizí. Jenže kdo to Markovi uvěří, když se před ostatními Henry tváří jako andílek? V roli Henryho se předvedla dětská hvězda Maculay Culkin a ukázal, že svede i vážné role. Vyplašeného Marka si zahrál Elijah Wood, který ve filmu také exceloval.

3. Jack Torrance (Osvícení)

Zpočátku se Jackova nová pracovní nabídka jevila jako skvělá příležitost – přes zimu pečovat o luxusní hotel vysoko v horách. Trávit čas se svou rodinou v malebné horské krajině a přitom psát v klidu svou knihu… to zní přeci ideálně, ne?

Jenže v hotelu se začnou dít vskutku podivné věci, a k tomu navíc Jackovi začne jeho klid lidově řečeno lézt na mozek, což bohužel odnese jeho rodina, kterou se pokusí vyvraždit. V tomto slavném filmu Stanleyho Kubricka roli Jacka geniálně ztvárnil Jack Nicholson. Jeho skvělé maniakální grimasy z filmu dělají nezapomenutelný zážitek.

2. Patrick Bateman (Americké psycho)

Patrick Bateman je mladý, pohledný, dobře situovaný muž s výbornou prací a krásnou přítelkyní. Takovému člověku přeci nic nechybí ke štěstí, že? Za normálních okolností možná… Patrick je ale poněkud vyšinutý jedinec, který s oblibou vraždí lidi všemožnými brutálními způsoby.

FOTO: Americké psycho

Patrick Bateman přemýšlí, čím zabít svou oběť tentokrát

Doma má sbírku rozličných vražedných nástrojů, s jejichž pomocí na svých obětech uspokojuje své zvrhlé choutky. Tyto krvavé orgie si dokonce nahrává na video a pouští si je při ranní rozcvičce… na první pohled by to do takového hezouna nikdo neřekl! Díky této roli se dostal do povědomí široké veřejnosti Christian Bale, který Patricka ztvárnil velmi přesvědčivě.

1. Norman Bates (Psycho)

Kdo by neznal Normana Batese? Plachého mladíka, který žije se svou nemocnou matkou a provozuje jejich malý motel na zapadlé dálnici. Tedy aspoň chce, aby si toto lidé mysleli… skutečnost je trochu jiná, a ne moc příjemná. Lidem, kteří se zastaví v jejich motelu, se může tato návštěva stát osudnou. Když se totiž Normanova matka rozzlobí, jde do tuhého…

FOTO: Psycho 1960

Anthony Perkins jako Norman Bates. Milý mladý muž, co říkáte?

Norman Bates se stal legendou mezi filmovými psychopaty hlavně díky Hitchcockově filmové adaptaci stejnojmenného románu. V roce 1998 natočil Gus Van Sant remake Psycha, který světu Normana Batese opět připomenul, a kde si titulní roli zahrál Vince Vaughn.

No nevypadají všichni naprosto nevinně? Působí, že by neublížili ani mouše, ale ve skutečnosti provádějí pěkná zvěrstva…

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

TOP 5 filmových psychopatů. Provádějí zvěrstva a tváří se jako neviňátka

Hide picture