Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

TOP 5 nejočekávanějších point and click adventur, které se chystají na rok 2013.

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

10. 2. 2013

Point and click adventurám ještě neodzvonilo. Kdepak, dámy a pánové, adventury pořád žijí. Ostatně to dokazuje hra Walkink Dead, která si odnesla cenu za nejlepší hru roku 2012 na herní události VGA.

Hra od tvůrců Heavy Rain se chlubí vynikající mimikou NPC postav. Zdroj: Oficiální stránky hry

Hra od tvůrců Heavy Rain se chlubí vynikající mimikou NPC postav. Zdroj: Oficiální stránky hry

Ono se to totiž má tak, adventury samozřejmě žijou pořád stejně, mají stejnou cílovku. Problém spočívá v tom, že je hry pro masy prostě přerostly. To ale neznamená, že by vývojáři na tento žánr zapomněli. Připravili jsme si pro vás drobný přehled pěti nejočekávanějších her, které by měli vyjít v roce 2013.

sherlock-holmesSherlock Holmes: Crimes and Punishments

Autoři ze studia Frogwares vydávají adventury, ve kterých má hlavní roli Sherlock Holmes už několik let. Jejich poslední počin Odkaz Sherlocka Holmese sklidil dobré ohlasy jak hráčů, tak recenzentů. Nyní se tvůrci pustili do dalšího dobrodružství s velkým detektivem. Tentokrát chtějí Frogwares vsadit na modernější vzhled, a tak opouštějí od stylizace 60. let. Studio hodlá přejít na Unreal Engine 3, což přinese realističtější grafiku. Do hry budou vloženy i morální volby jestli postupovat podle zákona bez ohledu na ostatní. Tato rozhodnutí se potom projeví na vývoji děje, což rozhodně zní zajímavě. Hra se podívá na PC, PS3 a Xbox 360.

Broken Sword: The Serpent’s Cursebroken-sword

Nový, v pořadí pátý, díl slavné série Broken Sword budou tvořit vývojáři, kteří už pracovali na původních Broken Swordech. Hra je vyvíjena pomocí Kickstarteru. Vývojáři chtěli po fanoušcích 400 000 dolarů. Vybralo se 771 500 dolarů. Hra se může pochlubit ručně kreslenou 2D grafikou. Opět se zde setkáme s Georgem a Nicol, kteří se tentokrát vydají pátrat po ukradené malbě z pařížské galerie. Při svém pátrání procestují bezmála celý svět. Těšit se můžeme na spoustu různorodých lokací, zajímavých charakterů a v neposlední řadě na výjimečný příběh.

beyond-two-soulsBeyond: Two Souls

Další hra od Davida Cage se bude hlavně zaobírat otázkou, co člověka čeká po smrti. Připravte se na mrazivý thriller s prvky nadpřirozena. Hra se také může pochlubit nejlépe zpracovanými obličeji herních NPC, na kterých emoce skutečně jdou poznat. O to více vynikne atmosféra hry. Beoynd: Two Souls je exkluzivní pro konzoli PlayStation 3.

Hero-U: Rogue to Redemptionhero-u

Tato hra se představuje jako duchovní nástupce stařičké Quest for Glory. Kickstartová kampaň byla úspěšná, a tak jde hra do vývoje. Nabídnout by měla tahové souboje, rozvětvené dialogy, prozkoumávání dungeonů. Vše se bude odehrávat v ručně kreslené 2D adventuře. Příběh vypráví o studentovi Shawnovi O’Connerovi, který studuje na akademii pro budoucí zloděje. Jestli se jím i stane, je jenom na vás.

moebiusMoebius

Sci-fi thriller od Jane Jansenové, která spolupracovala na hrách Gabriel Knight, Moebius vypráví příběh lovce a prodejce Malachio Rectora. Jednoho dne si ho najme milionář Amber Dexter, který chce vyšetřit několik záhadných událostí. Hra hodlá nabídnout dva módy hraní. Jeden pro začínající hráče, kde jsou zvýrazněna všechna aktivní místa a hra nabízí spoustu nápověd. Druhý je určen pro pokročilé hráče. Nejsou zde k dispozici žádné nápovědy ani zvýraznění předmětů. Grafické ztvárnění nabídne ruční 2D grafiku kombinovanou s 3D postavami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 nejočekávanějších point and click adventur, které se chystají na rok 2013.

Hide picture