Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

TOP 5 superhrdinských schopností. Zachránili byste svět, nebo ho raději ovládli?

Jan Chalupa

Jan Chalupa

13. 8. 2011

FOTO: Obrázek z filmu Superman Returns!Anketa!Asi každý z nás si někdy představil, jaké by to bylo mít všechny ty neuvěřitelné schopnosti, kterými byli obdařeni superhrdinové ze světa minulých i současných filmových trháků…

Foto: Obrázek z filmu X-Men 2

Storm se právě chystá někomu udělat radost, Zdroj: distributor filmu

Mnozí z nás si již také určitě představili, jak by tyto schopnosti využili ke svému vlastnímu obohacení, rozdrcení nepřátel a podrobení si planety. Samozřejmě existuje i opačné stanovisko – uvědomění si, že s velkou mocí přichází velká odpovědnost. Každopádně dnes nebudeme moralizovat, ale podíváme se na výběr těch nejúžasnějších schopností, kterými kdy tito hrdinové ohromili své filmové diváky.

5. Ovládání počasí

Taková schopnost by určitě nebyla k zahození. Namísto deštivých dnů bychom všem kolem nás mohli udělat radost nekonečnými slunečnými dny. Ale co třeba spustit masivní bouři na mítinku své neoblíbené politické strany? Storm z filmových X-Menů navíc dokáže na své protivníky metat blesky, a to už je skutečně k nezaplacení.

FOTO: Obrázek z filmu Superman Returns

Superman ve skutečnosti z boje utíká málokdy

4. Létání

Tato schopnost se sice nedá nijak využít k ničení protivníků, ale zato přináší nebývalý estetický zážitek. A kromě něj lze díky této schopnosti velmi efektně utéct z každého prohraného boje. V létání je skutečný přeborník Superman, ale přiznejme, že ten je přeborníkem vlastně ve všem.

FOTO: obrázek z filmu Hulk

Za chvíli začne legrace na poušti!

3. Nadlidská síla

A tady už se vracíme k ničení, běsnění a destrukci. Díky nadlidské síle si můžeme vyřídit účty úplně s každým – konečně se už nikdo nikdy nebude cítit úplně v bezpečí. Samozřejmě můžeme tuto sílu použít i k bohulibějším účelům. Třeba k házení tanků přes poušť.  Hulk by mohl vyprávět…

Foto: Obrázek z filmu Fantastic Four

U Jessicy Alby by bylo určitě škoda, kdyby byla neviditelná po celou dobu filmu

2. Neviditelnost

Díky neviditelnosti lze proniknout do přísně střežených institucí, obelstít všechny své protivníky a na závěr se jít podívat zadarmo do kina na nějaký film. Invisible Woman ze snímku Fantastická čtyřka všem ukázala cestu, jak svoji schopnost využít k boji za dobro a spravedlnost. Poněkud jiný náhled na tuto problematiku nám naservíroval režisér Paul Verhoeven ve svém snímku Muž bez stínu.

FOTO: Iron Man 2

Iron Man je vítězem ve všech ohledech

1. Mít dost peněz a být geniální

Tony Stark jako Iron Man ale nakonec ostatní superhrdiny hravě strčí do kapsy. Všechny jeho schopnosti vycházejí zcela přirozeně z jeho intelektu. Sám si sestrojí železný oblek, díky němuž umí létat, má nadlidskou sílu a je de facto pro všechny své protivníky neviditelný (neboli: než se stihnou rozkoukat, jsou mrtví). Počasí sice ovládat neumí, ale díky svým milionům dolarů na kontě a geniálnímu mozku to pro něj nemusí být nereálná záležitost. Ještě zásadnějším plusem pro něj ale je, že si své schopnosti dokáže náležitě užít (popularita, ženy, alkohol apod.), což ho jednoznačně řadí na první místo.

[poll id=“87″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 superhrdinských schopností. Zachránili byste svět, nebo ho raději ovládli?

Hide picture