Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

TOP 7 nejlepších přátel ve sci-fi, fantasy a hororu. Na život a na smrt

Simona Nyitrayová

Simona Nyitrayová

12. 12. 2011

FOTO:back-to-the-future-460x265!Anketa!Co dělá nejlepší přátele? Čím vším musí dva lidi projít, aby se z nich stali kamarádi na život a na smrt? Ve filmech, kde často opravdu o život jde, najdeme příklady dvojic hodné následování.

FOTO:back-to-the-future-460x265

Přátelství s geniálním vědcem má své mouchy

Přátelství ve sci-fi, fantasy a hororových filmech je zkoušeno všemi možnými pozemskými i mimozemskými, normálními i paranormálními, vědeckými i magickými překážkami. Kdo by ale po těch všech dobrodružstvích aspoň ve skrytu duše netoužil?

7. Marty a Doktor Brown – Návrat do budoucnosti (1985–1990)

Neodmyslitelně k nim patří ještě pejsci Einstein a Koperník. Setkání Martyho a Doktora v různých časových rovinách upevňuje jejich mentorsko-žákovský vztah a nezničí ho ani příchod ženy na scénu.

Jeho památkou zůstává fotografie Přátelé v čase.

6. Spock a Kirk – Star Trek (1979–1991, 2009)

Zpočátku nepřátelé, kteří časem zjistí, že si můžou důvěřovat. Můžeme je znát z dnes již kultovního televizního seriálu a z filmu režiséra J. J. Abramse.

FOTO: Star Trek

Přátelé skutečně na život a na smrt

Zájem o stejnou krásku a společná velká ctižádost se promění ve věrné spojenectví a oddanou pomoc. Vždycky jsem byl – a vždy budu – tvůj přítel.

5. Harry a Ron –Harry Potter série (2001–2011)

Věčně s Hermionou, prožijí tito dva kluci nespočet nebezpečí a na čas se i jejich cesty rozejdou. Jejich boj s Voldemortem ale jejich přátelství zároveň velmi utužuje.

Celkem osm filmů nakonec završilo (poměrně uspokojivě) tento kamarádský vztah.

4. Shaun a Ed – Soumrak mrtvých (2004)

Kamarádi od dětství musí čelit hordě hladových zombíků, aby pochopili skutečnou hloubku svého vztahu. Projdou jednou z nejdojemnějších rozluček v hororových parodiích.

A když pak ani Edova krve-masožravá nemoc nebrání jejich společnému životu, je jasné, že tohle přátelství jen tak něco nezničí.

3. Sam a Frodo – Pán prstenů (2001-2003)

Ani opravdové ohnivé peklo nemůže zlomit sílu přátelství. Dvojice malých hobitů díky ní zachrání celou Středozem ze Sauronových spárů, čímž dokáže, že láska a odvaha jsou nade vše.

FOTO: Pán prstenů

Frodo ještě netuší, že se bez Sama neobejde

I když se Samovy a Frodovy cesty nakonec rozdělí, protože tak to v životě chodí, jejich dobrodružství zůstává v legendách a písních.

2. C3PO a R2D2 – Hvězdné války (1977–2005)

Trochu Lasica a Satinský nebo Laurel a Hardy, především však dnes už samostatná klasická komická dvojice. Droidi, kteří se hádají a udobřují, zachraňují svého majitele, pana Lukea, i sebe navzájem, jsou zřejmě těmi nejslavnějšími přístroji v celém žánru.

A to oprávněně. C3PO totiž ovládá 6 milionů jazyků a komunikačních forem.

1. Han Solo a Chewbacca – Hvězdné války (1977–1983)

Mezi pašerákem a umručeným Wookiem existuje neviditelné ultrapevné pouto, které se nenaruší v jediné epizodě.

FOTO: Star Wars

Přátelé do pohody i nepohody

Nevadí, že Chewbacca (Žvejkal) vydává pouze nezrozumitelné zvuky, Han mu rozumí a má za to nenahraditelného kopilota, odhodlaného nasadit pro něj kdykoli svůj krk. A to je známka toho nejlepšího a nejvytouženějšího přátelství.

[poll id=“3″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 7 nejlepších přátel ve sci-fi, fantasy a hororu. Na život a na smrt

Hide picture