Menu
FANZINE.cz
Technologie

TOP 8 zbraní z videoher. Vytuňte si invalidní vozíček nebo vrhejte atomovky

Marek Jedinák

Marek Jedinák

3. 9. 2011

Každý si přál alespoň někdy získat neomezenou moc. Topzine.cz vybral pro své čtenáře TOP 8 nejdrsnějších a nejšílenějších zbraní, se kterými nemá žádný nepřítel šanci.

I chladné zbraně dokážou být někdy účinnější než zbraně střelné, Zdroj: distributor hry

Podívejte se na TOP 8 nejhustějších zbraní.

Blitzkrieg: Dead Rising 2

Vytuněný elektrický vozíček je tou nejlepší zbraní pro přežití zombie apokalypsy. Páčka umístěná na pravém opěradle pro ruce umožňuje pohodlné ovládání a efektivní likvidaci útočících zombií. Obrněnec je vybaven dvěma po stranách upevněnými kulomety a velkokapacitní baterií.

Auger: Resistance 3

Zbraň, o které si spousta vojevůdců a stratégů může nechat jen zdát. Její největší předností je schopnost detekovat nepřátele i skrze zeď. Siluety veškerých živých organismů se zobrazí na speciálním displeji, a tak je lze eliminovat i přes zeď nebo větší množství překážek. Energetický projektil je schopen proniknout jakoukoli hmotou. Kvůli tomu je však účinnost zbraně poměrně nízká.

Portal gun: Portal 2

Ve své podstatě nejde o klasickou zbraň. Portal gun nestřílí sice žádné silné kulky nebo nábojnice a nikoho byste s ním nezabili, ale jeho přednost tkví v ovládnutí technologie známé jen a pouze ze sci-fi filmů a literatury. Dokáže totiž vytvářet portály umožňující teleportaci. Díky této hračičce se tak žádné místo na světě nestane nedostupným.

Fat Man: Fallout 3

Tlusťoch. Atomová bomba, jež zpustošila japonský přístav Nagasaki, a zároveň vánoční přání každého náruživého militaristy. Jedna z nejničivějších pěchotních zbraní ve hře Fallout 3. Jednoduchá konstrukce z ní činí skladný prostředek umožňující spoutat jaderného démona do velmi kompaktních, až téměř kapesních rozměrů. Výbuch nálože doprovází zmenšená verze charakteristického hřibu.

Frostmourne: Warcraft 3

Prokletý meč je toužebným přáním každého fantasáka. Jde o jednu z nejmocnějších zbraní warcraftího univerza. Stylové zpracování v lehce morbidním stylu pozvedá ego mečova majitele a zlepšuje některé jeho RPG schopnosti. Meč má podobnou moc jako prsten v Tolkienově sáze. Pomalu pohlcuje duši svého nositele. Každá mince má prostě rub a líc.

Gravity Gun: Half-Life 2

Přáli jste si alespoň jednou hýbat předměty obsahující kov jako Magneto z X-menů? Gravity gun vám to umožní. Futuristická zbraň s charakteristickým designem umožňuje pomocí technologie manipulující s gravitací manipulaci s mnoha druhy předmětů. Nashromážděnou potenciální energii umí přeměnit v energii pohybovou, takže jej lze využít jako mocnou zbraň. Vylepšená verze pak dokáže manipulovat s předměty jakéhokoli chemického i fyzikálního složení.

Paddle-Saw: Dead Rising 2

Pádlo na obou koncích vybavené pevně upevněnými motorovými pilami. Člověk vyzbrojený takovouhle hračičkou se s trochu zručnosti dokáže probít desítkami a stovkami útočících oživlých mrtvol. Zbraň je velmi jednoduchá. Výhodou je snadná výroba, kterou zvládne každý zručnější lidový kutil. Jediným nedostatkem je vysoká spotřeba benzínu a také velká hmotnost.

BFG: DooM

Tenhle devastátor si na internetu vysloužil příznačnou přezdívku Big fucking gun. Obří plazmová koule vystřelená z hlavně dokáže zničit všechno živé v okruhu několika metrů. Královský post mezi fiktivními zbraněmi jí patří také proto, že se objevila již počátkem devadesátých let v herní sérii DooM.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 8 zbraní z videoher. Vytuňte si invalidní vozíček nebo vrhejte atomovky

Hide picture