Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Total Recall má remake! Na Mars přiletí místo Arnieho Colin Farrell. Kdo dál?

Redakce

Redakce

30. 5. 2011

Remake sci-fi klasiky z 90. let minulého století, Total Recallu, má na kontě další obsazení důležitých rolí. Bill Nighy zde ztvární Quatta, vůdce vzdoru proti guvernérovi Cohaagenovi. John Cho se pak objeví coby McClane, technik Quaidových myšlenek. Natáčení propukne v Torontu tento týden v pondělí.

Arnold Schwarzenegger jako Doug Quaid z roku 1990, Zdroj: distributor filmu

V Total Recall se ocitáme v budoucnosti, konkrétně v roce 2084. Hlavní postavou je Douglas Quaid, kterého si v remaku zahraje Colin Farrell. Quaid je stavební dělník, který aktivuje robotické vojáky v antiutopické budoucnosti planety Země. V původním Total Recall tento dělník (Arnold Schwarzenegger) vycestuje coby tajný agent na Mars s cestovní kanceláří Total Recall, která zprostředkovává dovolené formou implantovaných vzpomínek. Ale když se Quaid vydá na tento výlet, vznik potlačených vzpomínek a zbylých stop ho donutí k otázce, kdo je, a nakonec, v co věří.

Očima Veroniky Jílkové: Původní Total Recall vydělal za první víkend v USA skoro 26 milionů dolarů. Pokud se ale tentokrát nepodaří natočit slušné sci-fi (remake má už teď pověst nemastného-neslaného filmu), diváci se do kin pohrnou alespoň kvůli změněné zápletce a kočkám, které z nudné předělávky dokážou udělat sexy akčňák.

Hvězdy Underworldu přicházejí

Bill Nighy se zde ukáže jako Quatto, vůdce hnutí odporu proti Vilosi Cohaagenovi, zlověstnému vůdci Euromericy. Cohaagenovi propůjčí svou tvář Bryan Cranston, hvězda seriálu Breaking Bad. Mimo jiné Nighy a režisér remaku, Len Wiseman, spolu pracovali na všech třech fantasy Underworld.

Kate Beckinsale jako upírka Selene ve filmu Underworld, Zdroj: youtube.com

Johna Cho si můžeme pamatovat z ulítlé komedie Zahulíme, uvidíme – aneb dva nerozluční a naprosto rozdílní kamarádi Harold a Kumar, co občas rádi marihuanu. V remaku ztvární postavu McClana, který je jakýmsi technikem starajícím se o Quaidovu vzpomínkovou dovolenou.

Role Lori, Quaidovy manželky, připadla Kate Beckinsale, která je ve skutečnosti manželkou Lena Wisemana a hvězda z Underworldu. V původním filmu hrála Lori Sharon Stone. Další postavou je Melina (Jessica Biel) coby členka odporu.

Odvážnější než ten podle Verhoevena?

Film byl napsán Kurtem Wimmerem (Equilibrium) a přepracován dvojkou James Vanderbilt (The Amazing Spider-Man) a Mark Bomback (Unstoppable). Příběh je záměrně odvážnější než původní Verhoevenovo zpracování krátkého příběhu Philipa K. Dicka. Bonusem pro někoho je možná i to, že se zde nesetkáme s přehnanými výrazy Arnolda Schwarzeneggera. Každopádně se máme na co těšit. Bude remake lepší než ten původní, často označovaný za klasiku devadesátých let 20. století?

Total Recall

Akční/Dobrodružný/Sci-fi/Thriller
USA, 2012

Režie: Len Wiseman
Hrají:
Colin Farrell, Bryan Cranston, Bokeem Woodbine, Ethan Hawke, Kate Beckinsale, Jessica Biel, John Cho, Bill Nighy a další

Premiéra v ČR: 16. srpna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Total Recall má remake! Na Mars přiletí místo Arnieho Colin Farrell. Kdo dál?

Hide picture