Menu
FANZINE.cz
Technologie

Total War Battles: Shogun procvičí hráčovy strategické schopnosti

Jakub Bilko

Jakub Bilko

16. 3. 2012

Společnost Sega odkryla spin-off k sérii Total War, který se v dubnu objeví pro mobilní zařízení se systémem iOs a Android. Od svého velkého PC bratra odkoukal například animace jednotek a snaží se zaujmout i multiplayerem.

Total War Battles: Shogun

Zničení nepřítele pouhým ukazovákem. Zdroj: totalwar.com

Vývojáři z Creative Assembly se soustředili na potenciál dotykových obrazovek, na jehož schopnostech je hra od základu postavena. Není nic jednoduchého, než zadávat příkazy pouhým ťuknutím prstu. Hra toho ovšem nabídne mnohem více.

Hráči se dočkají na mobilní poměry vskutku komplexní záležitosti. Kromě real-timových bitev dojde také na shromažďování surovin, budování, výcvik jednotek s jejich následným upgradem a získávání zkušeností. Zkrátka stěžejní prvky každé strategie. Krom toho vývojáři slibují zhruba 10 hodinovou kampaň z prostředí středověkého Japonska.

VIDEO: Angry Birds Space zamíří do vesmíru. Pod záštitou NASA

Zasoupeřit si na šestiúhelníkových polích budete moci i s kamarádem v multiplayeru na jednom zařízení. V tomto ohledu připadá v úvahu díky velikosti obrazovky snad jen iPad. Oba hráči mají na své straně obrazovky základnu a přesouvají prstem jednotky na bojiště. Souboj probíhá, dokud jeden z generálů nepadne.

Total War Battles: Shogun bude k dispozici 16. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Total War Battles: Shogun procvičí hráčovy strategické schopnosti

Hide picture