Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Total War: Rome II zná i osmou frakci. Stali se jí mocní Egypťané

Jan Perlík

Jan Perlík

23. 3. 2013

Předposledním národem, který bude zastoupen ve strategické hře Total War: Rome II, se stali obyvatelé Egypta. Příští týden bychom měli znát i devátou, respektive poslední, frakci, která se v chystaném titulu objeví.

OBR.: Total War: Rome II

Vizuální podoba egyptských válečníků. Dokážete s nimi porazit jiné frakce? Zdroj: Oficiální stránky

Frakce Egypta neboli Ptolemaiovci byla pod makedonskými vládci kulturním a obchodním centrem. Má úzké vztahy s helénským světem, ale zachovává si egyptské tradice. Byla založena Ptolemaiovci 305 let před naším letopočtem, po smrti Alexandra Velikého. Přijali egyptské náboženství a zvyky, stali se z nich faraóni a začali budovat velké chrámy a monumenty.

Ve válce jsou velmi nebezpečnými bojovníky, kteří využívají hlavně kopí a oštěpy, ale jsou velmi zdatní i s meči. Protivníka dokáží překvapit dvoukolovým vozem se srpovými čepelemi upevněnými po jeho stranách. Jejich bojovný styl je kombinací vlivů řeckých a egyptských.

Egyptská armáda disponuje i africkými slony, které do bojů nasadil právě Alexandr Veliký díky svým zkušenostem z předchozích tažení. Vzhledem k poloze Egypta, který leží u Středozemního moře, jsou obyvatelé zdatní i v námořních bitvách. Frakce Egypta volá po nezávislosti a velké moci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Total War: Rome II zná i osmou frakci. Stali se jí mocní Egypťané

Hide picture