Menu
FANZINE.cz
Technologie

Total War série bude doplněna o další kousek. Kam se podíváme tentokrát?

Jakub Bilko

Jakub Bilko

25. 5. 2011

Total War: Medieval 2Velmi oblíbená strategická série Total War nás provedla různými historickými bojišti. Komplexní hratelnost, která kromě samotného válčení představuje také taktická tažení na globální mapě, nadchla nejednoho stratéga. Dobrou zprávou je, že má tento vlak v plánu nezastavovat.

Shogun 2 - střet armád

Parádní Total War: Shogun 2, Zdroj: totalwar.com/shogun2

Poslední díl Shogun 2, jenž nás zavedl do Japonska 16. století, sklízel vysoká hodnocení. Za první dva týdny se jej prodalo okolo šesti set tisíc kusů, s čímž jsou vývojáři i vydavatel spokojeni. Ředitel Total War, Tim Heaton, řekl, že s touto značkou nehodlají skončit.

Nyní studio Creative Assembly pracuje na dalším přírůstku do série. Bohužel jsou zatím bližší specifika hráčskému světu utajena. Zatím není jisté, v jaké době se nový Total War bude odehrávat, ale přinejmenším jeden tip by tu byl.

Rome: Total War

Zdali se bude jednat o úplně novou historickou dobu, jež prozatím v sérii nenašla místo, nebo se dočkáme pokračování jako u Shoguna či Medievalu, je záhadou. O zasazení do historické doby se diskutuje na oficiálních fórech.

Mnozí se domnívají, že by snad nový Total War mohl nést nálepku Rome 2, jelikož starověký Řím nemá jako jediný v sérii pokračovatele. Pravdu znají zatím pouze vývojáři, věříme ovšem, že nám bude série Total War i nadále přinášet takovou porci zábavy jako doposud.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Total War série bude doplněna o další kousek. Kam se podíváme tentokrát?

Hide picture