Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Tragédie na premiéře Batmana: indický útočník začal střílet, nejméně 12 obětí

Martin Pevný

Martin Pevný

20. 7. 2012

Masové střílení v Denveru se odehrálo ve státě Colorado. Na půlnoční premiéře filmu Temný rytíř povstal zabil atentátník 12 lidí. Jedním z nich bylo i malé dítě.

FOTO: Bane

Bane. Zdroj: distributor filmu

Nejméně dvanáct lidí zemřelo v pátek v 0:30 místního času v kině Aurora na předměstí Denveru v americkém státě Colorado, kde se konala premiéra filmu Temný rytíř povstal. V kině dokonce vybuchla i nálož.

Hlavní podezřelý byl krátce poté zadržen, v jeho bytě byly nalezeny další výbušniny. Policejní šéf Daniel J. Oates potvrdil, že v kině bylo zabito nejméně 14 lidí a dodal, že dalších 50 je těžce zraněných. Později informaci upravil na 12 mrtvých.

Mluvčí blízké nemocnice oznámil, že přijali tři postřelené, ale byli upozorněni, ať se připraví minimálně na dvacet dalších pacientů.

Policisté nečekali na příjezd sanitek a zraněné sami odváželi do nejbližších nemocnic. Později byla u kina zřízena polní nemocnice.

„Lidé si mysleli, že je to součást filmu, ale náhle začaly létat kulky. Útočník měl na obličeji plynovou masku. Půl hodiny po začátku promítání odpálil výbušné zařízení, podle všeho šlo o granát se slzným plynem. Pak začal střílet do lidí,“ řekla SkyNews reportérka Brenda Stuartová.

Na půlnoční premiéru další filmové verze oblíbeného komiksu čekaly davy fanoušků v kostýmech Batmana a dalších hrdinů.

Místní média dokonce spekulovala o tom, že v kině byli dva střelci. Další nálož byla objevena v autě na parkovišti před kinem. Na místě zasahovala speciální protiteroristická jednotka a zkušení pyrotechnici.

Policie uvedla, že hlavní podezřelý skončil ve vazbě. Mělo jít o muže indického původu. Měl u sebe pušku a pistoli. Podle BBC se přiznal, že má ve svém domě i nějaké výbušniny.

Zda tato tragická událost bude mít dopad na celý film či návštěvnost kin v USA obecně, se dozvíme již za několik dní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tragédie na premiéře Batmana: indický útočník začal střílet, nejméně 12 obětí

Hide picture