Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer Byzantium: Režisér Ondine přináší neobvyklý film o upírkách

Redakce

Redakce

15. 9. 2012

Tak jako jednu dobu převažovala mánie po dinosaurech, nyní si stále více diváků oblibuje upíry. Nebo jsou o tom alespoň přesvědčeni producenti. Proto můžeme očekávat nový snímek s krevní tematikou.

video
play-sharp-fill

Samotné téma není v dnešní době zajímavé, ale to, že by nemělo jít o tuctový horor, naznačuje jméno režiséra Neila Jordana, autora takových snímků jako je Hra na pláč, Interview s upírem a mnoha dalších.

Přečtěte si recenzi předchozího Jordanova filmu Ondine

Film je přepracováním úspěšné hry od Moiry Buffini A Vampire Story. Příběh pojednává o dvou mladých ženách, které se představují jako sestry, ale ve skutečnosti jsou matka s dcerou. Putují z místa na místo, aby zakryly nejen svou podstatu, ale aby unikly i před vlastním druhem, upíry.

Starší Claire začne pracovat v místní hospodě a mladší Eleonora nastoupí do školy. Pro svoji zvláštnost je poslána ke školnímu poradci. Skamarádí se také s neobvyklým chlapcem Frankem. Zatímco přemýšlíme, zda jde o skutečnost nebo jejich psychózu, v městečku se začínají ztrácet lidé.

Kvalitní podívanou slibuje i herecké obsazení hlavních rolí. V roli Eleanory se nám představí Saoirse Ronan, známá například ze snímků Pokání či Útěk ze Sibiře. Role Claire je obsazená Gemmou Arterton, která se objevila ve filmech Piráti na vlnách nebo Princ z Persie.

Co se skrývá v 200 let starých duších? Zdroj: WestEnd Films

Neil Jordan nám naposled představil film Ondine v roce 2009, a tak se můžeme těšit, s čím nás po dlouhé přestávce překvapí. Protože jak on sám říká: „Fascinují mě monstra a zrůdní lidé, stejně jako nelogičnost a iracionalita.“

Byzantium

Drama / Fantasy / Thriller
Velká Británie, 2012, 118 min

Režie: Neil Jordan
Hrají: Saoirse Ronan, Gemma Arterton, Caleb Landry Jones, Sam Riley, Daniel Mays, Uri Gavriel, Gabriela Marcinková, Warren Brown, Jonny Lee Miller, Tom Hollander, Thure Lindhardt, Jeff Mash

Premiéra v USA: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Byzantium: Režisér Ondine přináší neobvyklý film o upírkách

Hide picture