Menu
FANZINE.cz
Nejnovější filmy v kinech (sci-fi, fantasy a horor)

Trailer: Druhá ukázka k filmu Nevědomí. Tom Cruise a sci-fi je to pravé

Redakce

Redakce

25. 2. 2013

FOTO: NevědomíS napětím očekávaný sci-fi snímek Nevědomí má druhý trailer.  Odhaluje indicie tajemství, které postapokalyptická společnost nechce Tomu Cruisovi alias Jacku Harperovi prozradit. 

video
play-sharp-fill

Po válce s mimozemskou civilizací, kterou lidstvo sice vyhrálo, ale zemi při tom zničilo, se všichni přeživší přesunuli do oblak. Žijí vysoko nad zničenými městy a dolů jsou vysílány pouze speciální vojáci – údržbáři pro opravování droidů. Jedním z nich je Jack Harper. Při své rutinní službě najde na zemi přeživší ženu. Ta Jackův život razantně změní, protože s ní se mu začnou vybavovat vzpomínky na minulost.

Nevědomí pochází od tvůrců filmu Zrození planety opic a Tron: Legacy. Jeho režisérem se stal Joseph Kosinski, který je i autorem scénáře – původně příběhu ztvárněného jako obrazový román.  Jeho ukázku viděl i Cruise, a aniž by viděl scénář, podepsal spolupráci.

„Všechno, co jsem měl, bylo asi osm stránek, které se poprvé objevily na Comic-conu 2010. Den poté mi volal Cruisův agent, že by se se mnou chtěl Cruise sejít, protože viděl ukázku té práce. Takže jsme se sešli, a i když jsem neměl scénář, tak on podepsal spolupráci,“  řekl v rozhovoru Kosinski.

Unikátní technologie snímání

Film byl natočen na speciální novou kameru Sony CineAlta F65 a digitální kameru Sony F65 s 8K čipem.  Tato kamera poskytuje nejostřejší obraz a sytost barev. Původně bylo zamýšleno vytvořit 3D film, nakonec se rozhodlo pro 4K 2D film. Druhým filmem používajícím tuto techniku bude letos vycházející After Earth.

FOTO: Nevědomí

Odhalí Olga Kurylenko tajemství nového světa?
Zdroj: reprofoto www.youtube.com

Na rozdíl od prvního traileru, který se zaměřuje na  akci, se tento více věnuje  tajemné atmosféře okolo celého zrodu postapokalyptické společnosti, která se v Nevědomí ukazuje. Hlavní postavu  neustále pronásledují střípky nejasných vzpomínek. Zjistit, oč tu vlastně běží, a obrátit se proti systému Harperovi pomůže tajemný Morgan Freeman společně s Olgou Kurylenko, kteří jsou dalšími taháky tohoto filmu.

Vizuální stránka traileru je velice slibná. Vše od technologií přes kostýmy až po zbraně působí chladným futuristickým dojmem a dodává filmu na tajemné atmosféře. Hudební zážitek pak slibuje hudební skupina M83, která společně s Joe Trapanesem složila hudbu k filmu Tron: Legacy.

Od Nevědomí se dá čekat akční sci-fi thriller s tajemným podtextem. Lze jen doufat, že nebude zklamáním stejně jako sci-fi  Prometheus, do kterého byly také vkládány velké naděje.

Tajemství Nevědomí bude odhaleno 18.dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer: Druhá ukázka k filmu Nevědomí. Tom Cruise a sci-fi je to pravé

Hide picture