Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer: Film Empires of the Deep vypadá jako nepodařený podmořský Avatar

Redakce

Redakce

29. 10. 2012

FOTO: Mořská panna z filmu Empires of the DeepOlga Kurylenko, známá z bondovky Quantum of Solace, se představí jako mořská panna, která se zamiluje do člověka. Chystaný vysokorozpočtový film z americko-čínské produkce hýří barvami a vizuálními efekty.

video
play-sharp-fill

Sci-fi Empires of the Deep režíruje dosud neznámý režisér Michael French, který má za sebou již jednu americko-čínskou spolupráci v rámci ne moc úspěšného filmu Heart of a Dragon. Jeho nový film vypráví příběh mladého muže jménem Atlas, který se odehrává ve starověkém Řecku. Atlas se s cílem zachránit svého otce vydává do podmořského království, kde svádí souboje s krvelačnými příšerami a pomáhá mořským pannám v bitvě proti démonům.

Film, který částečně vychází z Malé mořské víly, nabízí klasickou zápletku v podobě zakázané lásky mezi člověkem a mořskou pannou. Roli udatného mladého muže ztvárnil neznámý herec Steve Polites, kterému v roli mořské panny sekundovala Olga Kurylenko. Mladá ukrajinská herečka se proslavila zejména jako předposlední bond girl ve filmu Quantum of Solace, kde okouzlovala Daniela Craiga.

Podívejte se na trailer střílečky 7 psychopatů, kde také hraje Olga Kurylenko

Rozpočet filmu, který se vyšplhal až na 130 milionů dolarů, padl zejména na nákladné počítačové efekty, jež zatím na základě traileru čelí vlně silné kritiky. Původně se měl režie ujmout Jean-Christophe Pitof, který v roce 2004 rozhořčil fanoušky komiksové Catwoman svou adaptací s Halle Berry, a v hlavní ženské roli se měla představit italská krasavice Monica Bellucci. Oba ale od projektu záhy odstoupili.

FOTO: Mořská panna z filmu Empires of the Deep

Podvodní Avatar zatím nevypadá nijak valně. Zdroj: Fontelysee Pictures

Film, který je postaven na vizuálních efektech a 3D, je tvůrci přirovnáván k Avatarovi odehrávajícímu se pod vodou. Toto velice sebevědomé tvrzení je ovšem silně nabouráváno trailerem, který místo aby okouzlil, vzbuzuje jen údiv nad tím, jak jednoduché je vyhodit milióny dolarů.

Vizuální stránka filmu totiž vzbuzuje spíše úsměvy a nevěřícné kroucení hlavou. Grafika připomíná špatnou počítačovou hru, na které si její tvůrci ani nedali moc záležet, a kostýmy, masky a vlastně celá výprava se příliš neliší od téměř třicet let starého Nekonečného příběhu.

Empires of the Deep

Sci-Fi
Čína / USA, 2012

Režie: Michael French
Hrají: Olga Kurylenko, Steve Polites, Sam Voutas, Yang Mi

Premiéra v USA: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer: Film Empires of the Deep vypadá jako nepodařený podmořský Avatar

Hide picture