Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Alois Nebel: Český komiks z nádraží jde do kin!

Redakce

Redakce

1. 9. 2011

FOTO: Hlavní postava filmu Alois NebelVýpravčí Alois Nebel slouží na podzim 1989 na nádraží Bílý Potok na česko-polských hranicích. Jeho život plyne poměrně klidně, dokud se na hranicích neobjeví neznámý muž jménem Němý.

FOTO: Hlavní postava filmu Alois Nebel

Miroslav Krobot v hlavní roli, Zdroj: distributor filmu

Režisér Tomáš Luňák natočil film podle předlohy triologie komiksů Alois Nebel od autorů Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše. Kreslené příběhy vycházely od roku 2005 v magazínech Reflex a Respekt a mají také svou knižní podobu. Hlavní roli Nebela dostal herec Miroslav Krobot a v dalších úlohách se objeví například Karel Roden nebo Alois Švehlík.

Snímek byl dokonce vybrán do programu Filmového festivalu v Torontu. „Filmový festival v Torontu bude probíhat od 8. do 18. září a pro český film Alois Nebel je účast na jednom z nejprestižnějších mezinárodních filmových festivalů na světě důležitá především proto, že tato akce je mimo jiné označována jako vstupní brána neamerických filmů pro severoamerický trh,“ říká mluvčí filmu Martina Reková.

Celý film a tím pádem i trailer je zpracován speciální metodou, kdy se scény natočí klasickým způsobem a poté se převedou do kreslené podoby. Trailer nás již od začátku přivádí do chmurné atmosféry – pár brutálních scén a sem tam nějaký ten vulgarismus. Navíc se nejedná o obyčejný sestřih scén z filmu, ale jde spíše o navození celkové nálady.

Alois Nebel

Drama / Animovaný
Česko, 2011, 87 min.

Režie: Tomáš Luňák
Hrají: Miroslav Krobot, Marie Ludvíková, Leoš Noha, Karel Roden, Alois Švehlík, Ondřej Malý, Jan Sedal

Premiéra v ČR: 29. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Alois Nebel: Český komiks z nádraží jde do kin!

Hide picture