Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Dredd: Komiksová postava ožila. Po Stallonovi už podruhé

Redakce

Redakce

27. 6. 2012

Nový trailer k filmu Dredd, který režíruje nováček Pete Travis, spatřil světlo světa. Teprve třetí celovečerní film pod Trevisovou taktovkou nabídne známější i méně známá jména jako Lena Headey, Karl Urban nebo Olivia Thirlby.

video
play-sharp-fill

Amerika, jak ji známe, je rozvrácená a na Zemi panuje chaos a anarchie. Jediný, kdo v tomto světě drží řád, jsou tzv. Soudci. Proti smrtící epidemii se snaží zasáhnout i Soudce Dredd (Karl Urban), a to proti samozvané hlavě drogového klanu Ma-Ma (Lena Headey). V boji proti gangu mu bude pomáhat (jak jinak) krásná Cassandra Anderson (Olivia Thirlby), která ovládá, díky genetické mutaci, některé psychické schopnosti.

Čtěte více: Soudce Dredd je idolem komiksových fanoušků

Podle slov hlavního představitele Dredda Karla Urbana je tento film to nejlepší, co fanoušci komiksové předlohy mohli vidět za posledních 40 let. Trochu odvážné vyjádření kompromituje samotný trailer, který vsází na kýčovitá prohlášení stylu „Nastal čas soudu“, „Pojďme to skončit“ nebo přehnaný počet zpomalených scén, které nenabízí nic, co by běžný divák nemohl zhlédnout už stokrát.

Režie komiksovými fanoušky milovaného soudce Dredda se zhostil režisér Pete Travis. Ten má na svém kontě zatím dva celovečerní filmy, z nichž se jeden dočkal poměrně slušného diváckého úspěchu (Úhel pohledu).  Film je zároveň remakem snímku Soudce Dredd, ve kterém si střihl hlavní roli Sylvester Stallone.

Film ve své době moc velké úspěchy neslavil, a tak se můžeme podívat, zda nás čeká milé překvapení, nebo deja vú. Nebude to ale brzy, česká premiéra byla odložena na neurčito, o americké se zatím nic moc konkrétního neví.

Soudce Dredd chce nastolit pořádek. Všemi možnými prostředky. Zdroj: distributor filmu

Trailer je sám o sobě přecpaný akčními scénami, které se snaží diváka nabudit na neopakovatelný zážitek. Bohužel však už úvodní píseň neplní svou úlohu tak, jak bylo zamýšleno, a film posouvá do roviny kýčovitých akčňáků. V podobném stylu pokračují i zbývající dvě minuty traileru, které nenadchnou a nenavnadí. Zda se film vyrovná komiksové předloze, musí ale diváci posoudit sami.

Dredd

Akční / Sci-Fi
Velká Británie, 2012

Režie: Pete Travis
Hrají: Karl Urban, Lena Headey, Olivia Thirlby, Langley Kirkwood, Warrick Grier, Jason Cope, Domhnall Gleeson

Premiéra v USA: 21. září 2012 (možný ale posun)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Dredd: Komiksová postava ožila. Po Stallonovi už podruhé

Hide picture