Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Frankenweenie: Tim Burton se vrací ke svým začátkům

Redakce

Redakce

18. 12. 2012

Film Frankenweenie by na nás měl opět dýchnout klasickou burtonovskou poetikou. V našich kinech bude od 3. ledna 2013. Redakce FANZINE.cz se proto ohlíží za jeho několik měsíců starým trailerem.

video
play-sharp-fill

Victor Frankenstein je malý kluk, jehož nejlepším kamarádem je pes Sparky. Mezi dětmi Victor moc kamarádů nemá, ale nevadí mu to, protože má Sparkyho, který hraje hlavní role v krátkých amatérských filmech, které chlapec rád natáčí. Victorův svět se však změní, když Sparkyho zajede auto. Páníček se odmítá se ztrátou svého nejlepšího přítele vyrovnat a rozhodne se ho přivést zpět na tento svět.

Za pomoci vědeckých schopností se mu to opravdu povede. Je ale jasné, že se mu nepodaří Sparkyho návrat udržet v tajnosti, a navíc netuší, že přivést někoho zpět k životu nepřináší jen samá pozitiva.

Čtěte více: Výstava Tima Burtona v Paříži představí všechny jeho filmy na jednom místě

Režisér Tim Burton se k vyprávění tohoto příběhu vrátil znovu po 28 letech. Tehdy měl ale hraný snímek Frankenweenie, v hlavních rolích s Barretem Oliverem, Shelley Duvallovou, Danielem Sternem a bulteriérem, stopáž jen 29 minut.

„Myslím, že postava Victora je zčásti  inspirovaná Timovou osobností, vlastně je mu podobný docela dost,“ řekl v jednom z rozhovorů producent Frankenweenieho Allison Abbate. „Oba se narodili v Burbanku, oba točí filmy, oba jsou na svůj věk velice moudří a mají opravdu blízký vztah se svým psem.“ Možná proto se Burton k Frankenweeniemu vrátil.

Frankenweenie slibuje klasickou burtonovskou podívanou. Zdroj: Falcon

Dalším důvodem je Burtonova láska k loutkovému filmu, což dokazují jeho úspěšné filmy z dřívější tvorby jako Ukradené Vánoce nebo Mrtvá nevěsta, s jejímiž tvůrci spolupracoval Burton i na vzniku Frankenweenieho. Přidal k tomu také další osobnosti, které jsou spojeny s jeho tvorbou, například Winonu Ryder, která hrála ve snímku Beetlejuice, a Dannyho Elfmana, předního Burtonova hudebního skladatele, jehož hudba zazněla už ve 14 filmech tohoto význačného režiséra.

Trailer slibuje klasický burtonovský fantaskně morbidní svět s komediální atmosférou, který se stal mezi diváky velmi oblíbeným. Burton opět vytvořil originální pitoreskní postavičky i prostředí, ve kterém se děj odehrává. Film má černobílé zpracování, které tak navazuje na filmy z padesátých let a umocňuje klasickou hororovou atmosféru děl Frankensteina, Draculy a dalších, na které se objevuje ve filmu mnoho odkazů.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie)

Animovaný / Komedie / Horor / Sci-Fi
USA, 2012, 87 min

Režie: Tim Burton
Hrají: Winona Ryder, Catherine O’Hara, Atticus Shaffer, Martin Landau, Martin Short, Christopher Lee, Conchata Ferrell, Tom Kenny, Charlie Tahan, James Hiroyuki Liao

Premiéra v ČR: 3. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Frankenweenie: Tim Burton se vrací ke svým začátkům

Hide picture