×
FANZINE.cz

Trailer filmu Frankenweenie: Tim Burton se vrací ke svým začátkům

Film Frankenweenie by na nás měl opět dýchnout klasickou burtonovskou poetikou. V našich kinech bude od 3. ledna 2013. Redakce FANZINE.cz se proto ohlíží za jeho několik měsíců starým trailerem.

video

Victor Frankenstein je malý kluk, jehož nejlepším kamarádem je pes Sparky. Mezi dětmi Victor moc kamarádů nemá, ale nevadí mu to, protože má Sparkyho, který hraje hlavní role v krátkých amatérských filmech, které chlapec rád natáčí. Victorův svět se však změní, když Sparkyho zajede auto. Páníček se odmítá se ztrátou svého nejlepšího přítele vyrovnat a rozhodne se ho přivést zpět na tento svět.

Za pomoci vědeckých schopností se mu to opravdu povede. Je ale jasné, že se mu nepodaří Sparkyho návrat udržet v tajnosti, a navíc netuší, že přivést někoho zpět k životu nepřináší jen samá pozitiva.

Čtěte více: Výstava Tima Burtona v Paříži představí všechny jeho filmy na jednom místě

Režisér Tim Burton se k vyprávění tohoto příběhu vrátil znovu po 28 letech. Tehdy měl ale hraný snímek Frankenweenie, v hlavních rolích s Barretem Oliverem, Shelley Duvallovou, Danielem Sternem a bulteriérem, stopáž jen 29 minut.

„Myslím, že postava Victora je zčásti  inspirovaná Timovou osobností, vlastně je mu podobný docela dost,“ řekl v jednom z rozhovorů producent Frankenweenieho Allison Abbate. „Oba se narodili v Burbanku, oba točí filmy, oba jsou na svůj věk velice moudří a mají opravdu blízký vztah se svým psem.“ Možná proto se Burton k Frankenweeniemu vrátil.

Frankenweenie slibuje klasickou burtonovskou podívanou. Zdroj: Falcon

Dalším důvodem je Burtonova láska k loutkovému filmu, což dokazují jeho úspěšné filmy z dřívější tvorby jako Ukradené Vánoce nebo Mrtvá nevěsta, s jejímiž tvůrci spolupracoval Burton i na vzniku Frankenweenieho. Přidal k tomu také další osobnosti, které jsou spojeny s jeho tvorbou, například Winonu Ryder, která hrála ve snímku Beetlejuice, a Dannyho Elfmana, předního Burtonova hudebního skladatele, jehož hudba zazněla už ve 14 filmech tohoto význačného režiséra.

Trailer slibuje klasický burtonovský fantaskně morbidní svět s komediální atmosférou, který se stal mezi diváky velmi oblíbeným. Burton opět vytvořil originální pitoreskní postavičky i prostředí, ve kterém se děj odehrává. Film má černobílé zpracování, které tak navazuje na filmy z padesátých let a umocňuje klasickou hororovou atmosféru děl Frankensteina, Draculy a dalších, na které se objevuje ve filmu mnoho odkazů.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie)

Animovaný / Komedie / Horor / Sci-Fi
USA, 2012, 87 min

Režie: Tim Burton
Hrají: Winona Ryder, Catherine O’Hara, Atticus Shaffer, Martin Landau, Martin Short, Christopher Lee, Conchata Ferrell, Tom Kenny, Charlie Tahan, James Hiroyuki Liao

Premiéra v ČR: 3. ledna 2013

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..