Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Hostitel: Zamilované sci-fi od autorky ságy Twilight

Redakce

Redakce

7. 3. 2013

Foto: The HostDne 28. března vejde do kin nový sci-fi film Hostitel natočený podle novely Stephenie Meyer, autorky slavné ságy Twilight.

Děj filmu se odehrává po invazi neviditelných mimozemšťanů na Zemi. Na planetě je už jen pár odbojných skupin lidí, které odolávají. Úkolem mimozemšťanů, takzvaných Duší, je  dostat se do lidského organismu, ovládat jeho mysl a funkce a zdánlivě beze změn žít jeho život. To se stane i hlavní hrdince Melanii.

Duše jménem Poutnice je po infikování překvapena spoustami vzpomínek na jakéhosi chlapce, do kterého byla Melanie zamilovaná. Poutnice poznává sílu lidské lásky a snaží se Jareda najít. Pronásleduje ji ale Duše Hledačka, která nemá slitování.

Twilight nebo Hostitel?

Díky tomu, že film je natočen podle novely autorky ságy Twilight, je jasné, že neunikne vzájemnému srovnávání. „Nejspíš se budete soustředit na milostný trojúhelník, ale každý, kdo tu knihu zná, ví, že tady ta podobnost končí. Pokud bych to měl s něčím srovnávat, tak s jinými knihami v žánru sci-fi,“ řekl v rozhovoru jeden z herců Jake Abel.

Kromě Jaka Abela, který hrál ve filmech jako Percy Jackson: Zloděj blesku nebo Pevné pouto, bude k vidění Max Irons a Saoirse Ronan, která se také objevila ve snímku Pevné pouto. Režie se ujal Andrew Niccol, který natočil úspěšný sci-fi film Vyměřený čas a napsal scénář ke známému snímku The Truman show.

Foto: The Host

Staneme se hostiteli mimozemkých civillizací? Zdroj: Open Road Films

Do traileru Hostitele se podařilo ve zkratce dostat celou zápletku filmu. Hlavní slovo tedy bude ve snímku mít láska, potom akce a napětí. Otázkou je, jak bude toto spojení fungovat. Jako klasické prvky sci-fi v traileru fungují vizuální efekty a moderní technologie, které nesmí v žádném sci-fi chybět. Zajímavé je především vizuální ztvárnění chladného pohledu očí hostitelů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Hostitel: Zamilované sci-fi od autorky ságy Twilight

Hide picture