Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Jeníček a Mařenka: Žádná pohádka, teď loví čarodějnice

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

6. 9. 2012

Pryč jsou doby, kdy Jeníček a Mařenka byly dvě nebohé děti, na kterých si chtěla smlsnout čarodějnice z perníkové chaloupky. Teď mají kulomet. A nebojí se ho použít.

video
play-sharp-fill

V květnu jsme se mohli setkat se Sněhurkou, která neváhala vzít do ruky meč a kosit nepřátele. Tentokrát si tvůrci připravili další lahůdku. Jeníček a Mařenka vyrostli z ustrašených malých dětí a loví čarodějnice. Používají k tomu nejrůznější zbraně a nechávají si za zády jako správní frajeři vybuchovat chatrče. Jenže jak to tak bývá, do cesty se jim postaví něco, s čím se ještě nesetkali…

Do role Jeníčka byl obsazen Jeremy Renner (uvidíme, jak bude tento svalovec snášet své jméno na plátně), Mařenku ztvární bývalá Bond-girl Gemma Arterton. „Film je velmi, velmi temný, krvavý a plný nadávek. Má to trochu z Tarantina, opravdu,“ prohlásila v době, kdy měl mít film premiéru ještě tento rok na jaře. Nakonec se však všechno posunulo, až si budeme muset počkat na leden.

Čtěte více: Jeremy Renner se v poslední době blýsknul coby nástupce Jasona Bournea

Co se týče první její věty, herečka bude mít určitě pravdu – rating filmu je na Rku, což pro Američany do 17 let znamená, že si na něj musí přivést starší doprovod. Snímek sice vypadá podle traileru na pěknou ptákovinu, stojí za ním ale Tommy Wirkola, autor norské parodie na film Kill Bill či hororu se studenty, na které zaútočí zmražení nacisti, s názvem Mrtvý sníh (což by hovořilo i pro větu druhou).

Jeníček a Mařenka nám od dob bratří Grimmů vyrostli. Zdroj: Bontonfilm

Z traileru se však o parodii zatím hovořit nedá. Je zde sice výbuch za zády hlavních hrdinů nebo zabití čarodějnice pomocí natažené struny. Herci mají ale zcela vážné tváře a hlášek zas tak moc není. Navíc do toho hrají ultra cool Nine Inch Nails, kteří moc srandovně nepůsobí. Takhle ale kdysi působil i Van Helsing, a jaká se z něj vyklubala béčková lahůdka. Nezbývá než si počkat.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel and Gretel: Witch Hunters)

Akční / Horor / Komedie
USA / Německo, 2013

Režie: Tommy Wirkola
Hrají: Gemma Arterton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Peter Stormare, Ingrid Bolsø Berdal, Zoë Bell

Premiéra v ČR: 10. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Jeníček a Mařenka: Žádná pohádka, teď loví čarodějnice

Hide picture