×
FANZINE.cz

Trailer filmu Kronika: Když s vámi cloumá puberta a superschopnosti

Kronika/Chronicle (2012)V novém nezávislém sci-fi filmu si parta tří teenagerů bude muset zvolit, zdali své náhodně získané superschopnosti využije ke konání dobra, či zla.

Kronika/Chronicle (2012)
Pokud tohle dokáže s autem, nechcete vědět, co dokáže s vámi, Zdroj: distributor filmu

„S velkou mocí přichází velká odpovědnost,“ pravil již Spidermanův strýček Ben. Puberta a zodpovědnost však nejsou zrovna slova, která by se často ve větách objevovala ruku v ruce. Jak dokáže naložit zmatená nedospělá mysl s nabytými superschopnostmi, to je právě ústředním tématem nového filmu Kronika (Chronicle).

Nezávislý koprodukční snímek Velké Británie a USA, který má pod palcem mladý režisér Josh Trank, vypráví příběh tří teenagerů, kteří získají to, po čem snad každý ve skrytu duše touží – schopnosti vskutku nadlidské. To, co se však zkraje jeví jako ohromná legrace, posléze začne odhalovat svou temnou stránku.

Kronika je natočená v pseudodokumentárním stylu jako takzvaný found footage film. Tento žánr proslavil kultovní horor Záhada Blair Witch a osvědčil se například v nedávných hitech Monstrum (Cloverfield) či Paranormal Activity.

Kronika (Chronicle)

Drama / Horor /Sci-fi
Velká Británie / USA, 2012

Režie: Josh Trank
Hrají: Michael B. Jordan, Michael Kelly, Alex Russell

Premiéra v ČR: 2. února 2012Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..