Menu
FANZINE.cz
Sci-fi filmy

Trailer filmu Looper. Bruce Willis utíká před vlastní minulostí

Dan Lechmann

Dan Lechmann

18. 4. 2012

Gordon-Levitt v LooperInternetem proplouvá nový trailer filmu Looper v režii nepříliš známého Riana Johnsona. Příznačný název a hvězdné obsazení určitě jedinými lákadly tohoto snímku nebudou.

video
play-sharp-fill

Znalcům angličtiny již název jistě napověděl, že se bude jednat o pořádně zamotané klubko. V čele s Brucem Willisem se vrháme do blízké budoucnosti, přesně do roku 2042. Konec tedy zjevně tenhle rok nečekejme.

Děj je po všech stránkách prostě dobře promyšlená smyčka. Joseph Gordon-Levitt (G. I. Joe či Počátek) je chlápek, který pracuje jako popravčí osob zasíláných z budoucnosti. Jednoho dne však pohlédne do očí sobě samému. Při výkonu své práce selže a tehdy začíná lov na své starší .

Cestování časem je věc, která bude lidi neustále zajímat. S touto problematikou má co do činění i herec Bruce Willis, který ve snímku ztvárňuje starší verzi hlavního hrdiny. Sám Willis účinkoval již v několika filmech s tématem návratu do minulosti. Například ve snímku 12 opic hraje postavu Jamese Colea, který je vyslán z postapokalyptické budoucnosti do minulosti, aby zabránil propuknutí virové epidemie.

Čtěte více o herečce Emily Blunt: Filmografie bad girl, která v dětství koktala

Dalším milníkem je snímek Kid, kde Willis, coby úspěšný, pohledný, bohatý a zároveň nešťastný Russ Duritz, nachází své mladší (a tlustší) u sebe doma. Celou zápletkou je zapomenutí hlavního hrdiny na své dětství, které se nyní vrací a burcuje ho k činům.

Co by to ale bylo za podívanou, kdyby do ní tvůrci nevsadili krásnou ženu. Emily Blunt, kterou jste mohli vidět v nových Gulliverových cestách, tuto úlohu hraje dokonale. Sexy kočka s brokovnicí se prostě musí líbit (skoro) každému chlapovi.

Hodnocení traileru

Akce, akce a ještě jednou akce. Nic míň (ani víc) nám tato ukázka nepřináší. Možná trochu toho epického vyprávění o tom, jak si hlavní hrdina žije dobře, že má tu a tu práci a nic mu nechybí. Když však na scénu vstoupí Bruce Willis, strhne se lavina obrázků, kterou vaše oči jen těžko dokážou stíhat. Střelba a výbuchy znějí doslova v rytmické smyčce a vy se ztrácíte v proudu této akční podívané. Více než děj je nám tedy nastíněna ochutnávka nefalšované akce.

Gordon-Levitt v Looper

Joseph Gordon-Levitt na plakátu filmu Looper. Zdroj: distributor filmu

Útržky jednotlivých scén podbarvené stylovou hudbou v člověku rozproudí adrenalin a probudí v něm touhu po zhlédnutí celého filmu. Na to si však budeme muset ještě chvilku počkat. Premiéra v našich kinech je stanovena na 8. listopad.

Looper

Akční / Sci-fi

USA, 2012

Režie: Rian Johnson

Hrají: Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt

Premiéra v ČR: 8. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Looper. Bruce Willis utíká před vlastní minulostí

Hide picture