Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Maniak: Frodo Pytlík se představí jako vraždící psychopat

Dan Lechmann

Dan Lechmann

11. 11. 2012

prioritní fotka ManiakElijah Wood zůstane pro oči diváků už navždy hobitem z Pána prstenů. Nyní ale jednatřicetiletý herec propůjčil svou tvář sériovému vrahovi v připravovaném hororu Maniak.

video
play-sharp-fill

Franck Khalfoun, spolutvůrce snímku s příznačným názvem Noc s nabroušenou břitvou, se rozhodl natočit svůj vlastní horor, ve kterém opět potečou litry krve.

Chystá se předělávka stejnojmenného thrilleru z roku 1980 a hlavní roli psychotického chlapíka s drobnou úchylkou pro uřezávání skalpů obsadí tolkienovský půlčík Elijah Wood.

Čtěte také: Frodo ve filmu Hobit vypadá jako v Pánu prstenů. Podívejte se

„Jsem fanoušek hororu už od doby, kdy jsem byl dítě a kdy rostla moje vášeň pro myšlenku, že je zde místo pro produkování hororových filmů, ve kterých se  témata a postavy berou vážně,“ řekl k celému projektu právě Wood.

Je tomu 32 let, kdy do kin dorazil původní film o majiteli obchodu se starožitnými figurínami, který po nocích vraždí místní obyvatelky a odnáší si jejich skalpy, aby hojil své šrámy z dětství. Film v režii Williama Lustiga si jen v USA vydělal 10 miliónů dolarů a při svém nízkém (350 tisícovém) rozpočtu se ukázal jako hodně úspěšný.

Elijah Wood ještě jako hodný Frodo. Zdroj: ofic. stránky filmu

I mimořádně silní jedinci budou mít nutkání při sledování nového traileru zakrýt si oči. Skvělá práce kamery perfektně vtáhne dovnitř při pohledech z první osoby a divákovi se doslova nabízí autentické praktiky šíleného vraha.

Elijah Wood, i přes svůj roztomilý kukuč, dokonale pasuje do role psychotického jedince, který své trauma z dětských let řeší vražděním nevinných krásek. Tepající hudba podtržená křikem obětí a zvuků, které může slýchat prostý návštěvník řeznictví, graduje a zanechává v divákovi kovovou pachuť smíšenou se šokem z výjevu během finálových vteřin traileru.

Zdali tvůrci udrží otěže slibně vypadajícího psycho-hororu, nebo sklouznou do pouhé zvrhlosti, se dozvíme 7. února 2013, kdy Maniak dorazí do českých kin.

Maniak

Krimi / Horor / Mysteriózní
USA, 2012

Režie: Franck Khalfoun
Hrají: Elijah Wood, Liane Balaban, America Olivo, Nora Arnezeder, Sammi Rotibi, Morgane Slemp

Premiéra v ČR: 7. února 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Maniak: Frodo Pytlík se představí jako vraždící psychopat

Hide picture