Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Trailer filmu Mocný vládce Oz: Režisér Spider-Mana přináší velké fantasy

Redakce

Redakce

17. 11. 2012

Pohádek a kouzelných světů není nikdy dost, řeklo si studio Disney. Na jaro příštího roku připravilo premiéru filmu Mocný vládce Oz (Oz: The Great and Powerful).

video
play-sharp-fill

Film Mocný vládce Oz vychází z předlohy spisovatele Lymana Franka Bauma, který ve svých 14 románech vykreslil čarovnou zemi Oz. První román vyšel již v roce 1900, ale svými fantaskními příběhy dodnes neztrácí své kouzlo.

Hlavní postavou je Oscar Diggs v podání Jamese Franca, který se živí jako druhořadý kouzelník a neoplývá valnou morálkou. Náhle se ale dostane do země Oz. Čarovná země očekává svého všemocného kouzelníka a všichni se domnívají, že je to právě Oscar. Po setkání se třemi čarodějkami, které v něm vidí jen obyčejného člověka, se zaplétá do problémů této pohádkové země. Musí využít nejen svůj um, ale změnit se v lepšího člověka, který rozezná dobro od zla, aby ji pomohl zachránit.

Podívejte se na trailer Cherry. James Franco hraje ve filmu podle scénáře pornoherečky

Režie filmu byla svěřena Samu Raimimu, který se s Jamesem Francem a autorem hudby Dannym Elfmanem setkal již při natáčení Spider-Mana. Proslýchá se, že Elfman původně spolupráci s Raimim po špatných zkušenostech odmítal, ale nakonec se tohoto úkolu ujal. V dalších rolích čarodějek se představí Mila Kunis, Rachel Weisz a Michelle Williams.

Fantastická země Oz se svým čarodějem. Zdroj: Falcon

Podle traileru se dá očekávat velkolepá show, v které by filmaři mohli využít všech možností dnešní technologie. Záleží ale na samotném zpracování příběhu a režisérově fantazii a dovednosti, jestli nás překvapí velkým bijákem anebo půjde jen o dobře graficky zpracovaný kýč.

Mocný vládce Oz (Oz: The Great and Powerful)

Fantasy
USA, 2013

Režie: Sam Raimi
Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Abigail Spencer, Joey King, Zach Braff, Bruce Campbell, Bill Cobbs, Martin Klebba, Ted Raimi, Tony Cox, Tim Holmes

Premiéra v ČR: 7. března 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Mocný vládce Oz: Režisér Spider-Mana přináší velké fantasy

Hide picture