Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Silent Hill Revelation 3D: Rodinka opět bojuje se zlem

Denisa Marešová

Denisa Marešová

30. 7. 2012

Oblíbený horor Silent Hill se po šesti letech dočká svého sequelu. Spolu s pekelnými bytostmi se vrátí všichni herci z původního dílu. Můžeme se tedy těšit na Seana Beana, Radhu Mithchell, Deborah Karu Unger a několik dalších vycházejících hvězd.

video
play-sharp-fill
02:29

Silent Hill: Revelation 3D režíruje Michael J. Bassett, který se na žánr hororu specializuje. Za sebou má již snímek Pustina nebo Mrtvá hlídka. Příběh traileru nám ukazuje mladou Heather Mason (Adelaide Clemens) v den jejích 18. narozenin, kdy její otec (Sean Bean) záhadně zmizí a ji začínají děsit hrozné noční můry.

Pomalu zjišťuje, že ji Silent Hill volá zpět. Jedinou možností, jak by mohla zachránit svého otce, je totiž pouze návrat do známého pekelného městečka.

Hlavní postavu Heather si zahrála mladá herečka Adelaide Clemens, jež se objevila např. ve snímku X-Men Origins: Wolverine a můžeme se na ni těšit i v připravovaném filmu Velký Gatsby. Scénář filmu si nakonec po menších sporech napsal sám režisér Bassett.

Nepřehlédněte: Silent Hill Downpour slibuje návrat ke kořenům s dechberoucí atmosférou

Za zmínku rozhodně stojí, že Silent Hill vychází z proslulé počítačové herní série survival hororů, proto i jeho vizuální stránka vypadá trošku jinak než u obyčejných hororových filmů.

Hodnocení traileru

V traileru je vidět, že se tvůrci plně pokouší využít 3D formátu k ozvláštnění celého sequelu. Zda to bude na velkém plátně s 3D brýlemi fungovat, je však otázkou. Záběry jsou sice dost tajemné, ale strach v nás rozhodně nevyvolávají, což je u hororu celkem špatné.

Heather Mason při hledání svého otce v Silent Hillu. Zdroj: H.C.E.

Každopádně se můžeme těšit na vynikající speciální efekty, bez kterých by film nemohl vzniknout.

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller
Francie / USA, 2012

Režie: Michael J. Bassett
Hrají: Sean Bean, Radha Michtell, Debra Kara Unger, Adelaide Clemens, Kit Harington, Malcolm McDowell, Carrie-Ann Moss

Premiéra v ČR: 1. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Silent Hill Revelation 3D: Rodinka opět bojuje se zlem

Hide picture