Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Světová válka Z: Brad Pitt bojuje proti zombie epidemii

Martin Pevný

Martin Pevný

9. 11. 2012

Zaměstnanec OSN závodí s časem a osudem. Cestuje světem ve snaze zastavit smrtící zombie epidemii. Podaří se mu to?

video
play-sharp-fill

Světová válka Z (v originále World War Z) je nadcházející zombie film natočený podle románu Maxe Brookse, který byl vydán po jeho předchozí knize The Zombie Survival Guide. Je však celkem překvapivé, kdo hraje hlavní roli. Výsledkem je totiž thriller, kde Brad Pitt ztvárnil obyčejného člověka, který se pokouší zachránit svět.

Příběh se točí kolem zaměstnance Spojených národů Gerryho Lanea (Pitt), jenž závodí s časem kvůli zastavení zombie epidemie, která zabíjí armády a vlády. Motivace přichází hlavně z jeho touhy sejít se s rodinou a manželkou s tváří Mireille Enos.

Čtěte více: Brad Pitt zavítá podruhé mezi nacisty. Odhalí spojení mezi IBM a Židy

Film obsahuje několik změn oproti Brooksovu románu. Například tradiční zpomalené zombies byly nahrazeny rychle se pohybujícími, ve stylu těch ze snímku Úsvit mrtvých.

Brad Pitt na cestě k záchraně lidstva. Zdroj: Bontonfilm

Na začátku traileru se bohužel nic moc neděje, a tak příliš nevyniká, ale co se týče druhé poloviny, ta je už nastříhaná velice dobře. Po akční stránce Pittovi role sluší a působí uvěřitelně. Dramatická hudba se také dost hodí. Světová válka Z by mohl být vydařený film. Opírá se totiž o skvělou předlohu a Pitt si obvykle nevybírá špatné role. Doufáme jen, že se budou držet vzorce The Walking Dead i při distribuci a propagaci celého snímku (především co se týče originální reklamy).

Světová válka Z (World War Z)

Sci-Fi / Horor / Akční / Drama
USA, Malta, 2013

Režie: Marc Forster
Hrají: Brad Pitt, Mireille Enos, Matthew Fox, David Morse, James Badge Dale, Bryan Cranston,David Andrews, John Gordon Sinclair, Eric West, Lee Asquith-Coe

Premiéra v ČR: 20. června 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Světová válka Z: Brad Pitt bojuje proti zombie epidemii

Hide picture