×
FANZINE.cz

Trailer filmu Válka Bohů: Levoboček 300 je exkurzí do světa vizuální dokonalosti

Zack Snyder se svým vizuálně skvostným opusem 300 započal novou éru kinematografie. Malé studio, modré pozadí a hromada počítačových triků protlačily Třístovku k vysokým tržbám i uznání komiksových fanoušků. Válka Bohů režiséra Tarsema Singha kráčí ve sparťanských stopách a v druhém traileru nabízí nezřízené vizuální orgie.

Říkal tady někdo 300?, Zdroj: distributor filmu

Indický režisér Tarsem Singh na svém kontě příliš celovečerních počinů nemá. Uznání si vysloužil za své originální videoklipy a reklamy pro celou řadu světoznámých značek. V celovečerním debutu Cela beze zbytku zužitkoval své originální vizuální cítění a tuctový thriller naplnil sérií znepokojujících, ale přesto fascinujících obrazů.

S větším rozpočtem v zádech se následně pustil do svého vysněného projektu s názvem Pád. Minimální použití počítačových triků a opět bezkonkurenční obrazová stránka šla ruku v ruce se zajímavým příběhem o síle vyprávění. Skutečně velká hollywoodská produkce v rukách tohoto indického mága tak byla pouze otázkou času.

Podívejte se na první trailer, který je vizuálně umírněnější

S technikou natáčení z již zmiňované řežby 300: Bitva u Thermopyl se Singh vydá do světa řeckých bohů, kde bude hlavní úlohu plnit bájný venkovan Theseus, který bude bojovat proti krvežíznivému králi Hyperionovi. Ten se rozhodl podmanit lidstvo s pomocí legendárního luku Epirusu. Podobně jako v Třístovce tedy příběh nebude tím, na čem bude film vystavěn.

Druhý trailer totiž jen potvrzuje, že zde se bude hrát zejména na audiovizuální notu. Přestylizované zpomalené záběry tvoří, v kombinaci s originálním designem lokací a kostýmů, vizuálně bezkonkurenční mix. Ve spojení s využitou 3D technologií může snadno jít o jeden z výtvarně nejzajímavějších filmů letošního roku. Tarsem Singh to už ve svých předchozích filmech několikrát dokázal.

Válka Bohů (Immortals)

USA, 2011
Akční/Drama/Fantasy

Režie: Tarsem Singh
Hrají: Henry Cavill, Mickey Rourke, Freida Pinto, John Hurt, Kellan Lutz, Joseph Morgan, Isabel Lucas, Luke Evans

Premiéra v ČR: 10. listopadu 2011Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..