Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu Vyměřený čas: Nemáte čas? Chcípnete

Redakce

Redakce

4. 8. 2011

OBR: Vyměřený časVítejte v nedaleké budoucnosti, kde čas je alfou a omegou každého člověka. Lidstvo sice přestane v pětadvaceti letech stárnout, ale aby mohl jedinec žít dál, musí si nakoupit čas. Bohatá smetánka tak může obývat planetu stovky let. A těm chudým nezbývá nic jiného, než každý den bojovat o přežití.

OBR: Vyměřený čas

Utíkejme, času je málo..., Zdroj: distributor filmu

Andrew Niccol (scenárista a režisér filmu Vyměřený čas) nás zavede do doby, kdy kafe stojí čtyři minuty (a pak, že kofein nezabíjí) a jízda taxi vás může vyjít na celý rok. Tato budoucnost je plná překvapení. Věkový rozdíl mezi matkou, ženou a dítětem není navenek k rozpoznání.

Hlavní postavu filmu si zahrál Justin Timberlake, který dostal darem desítky let. Teď je podezřelý z vraždy. Ve filmu uvidíte také Cilliana Murphyho, Johnnyho Galeckiho (The Big Bang Theory), Amandu Seyfried (Mamma Mia!) nebo Olivii Wilde (Dr. House).

Trailer nastoluje základní pravidla v budoucnosti, ukazuje nám ovzduší, ve kterém postavy musí myslet ze dne na den. Základ pro dobrý a chytlavý trailer je také soundtrack, který tuto funkci plní dokonale. Ukázka jasně vyznačuje kostru příběhu, po které se poběží. A že to bude napínavá sci-fi jízda, je téměř zaručeno.

Trailer (video výše) byl ve své prodloužené verzi představen na Comic-Conu v San Diegu. Klasický zkrácený trailer nabízí téměř stejný pohled na film, pouze zobrazené scény nejsou chronologicky seřazené, a vytváří tak větší dynamiku.

Vyměřený čas (In Time)

USA, 2011
Sci-fi/Thriller

Režie: Andrew Niccol
Hrají: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Johnny Galecki, Cillian Murphy, Olivia Wilde, Alex Pettyfer, Matt Bomer, Elena Satine, Vincent Kartheiser, Rachel Roberts, Yaya DaCosta

Premiéra v ČR: 24. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Vyměřený čas: Nemáte čas? Chcípnete

Hide picture